Chorvatsko si zamilovali nejen Češi

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chorvatsko si zamilovali nejen Češi

chorvatskoPokud plánujete kam vyrazit za sluncem, určitě vás napadne celá řada zemí. Naprostá většina Čechů by v této souvislosti nezapomněla zmínit Chorvatsko. Zároveň má možná část našich spoluobčanů dívat se na Chorvatsko tak trochu přes prsty. Mají ho sice rádi, ale zároveň je to místo, kam vyráží sta tisíce Čechů každý rok. Jako by tím tak trochu ztrácelo punc exkluzivity.

Nahlížet na Chorvatsko tímto způsobem by ale byla chyba. Kouzlu země na Jadranu podlehli i Němci, Britové, ale i celá řada dalších národů. Podle statistik největšího britského touroperátora je Chorvatsko dokonce nejpopulárnější evropskou destinací. Oproti minulému roku zájem o dovolenou v Chorvatsku stoupl o 55 %. To je až neuvěřitelné číslo, vezmeme-li v potaz, že zájem o všechny ostatní země meziročně poklesl.

chorvatsko-moreO popularitě Chorvatska svědčí i to, že je s Velkou Británií budou spojovat linky hned osmi aerolinek. Krásy Jadranu ale objevili i cestovatelé ze zámoří, a to včetně celebrit. Herečka Angelina Jolie, zpěvačka Beyonce nebo herci Tom Cruise či Ashley Judd už do Chorvatska vyrazili. Dubrovník se dokonce stal podobně módním a vyhledávaným městem jako ta nejvyhlášenější letoviska na Azurovém pobřeží, kterým zdatně konkuruje.

Chorvatsko nabízí skoro šest tisíc kilometrů pobřeží, množství ostrovů a ostrůvků, nedotčenou přírodu, ale i kvalitní infrastrukturu, bohatou nabídku služeb a snadnou dopravní dostupnost. Vyrazit sem můžete za sluncem, mořem, památkami, sportem, zábavou i dobrým jídlem.

Nemáte co na sebe? Navštivte před dovolenou stylového coache. Ten vám poradí, co vám bude slušet.

chorvatsko-ostruvekMíří sem nejen ti, pro které je ideální představa dovolené povalování na pláži, ale krásu zdejšího podmořského světa s chutí objevují potápěči a místní mariny zase lákají jachtaře. Za všechny zmiňme Marina Frapa ve vesničce Rogoznica poblíž Trogiru. Celoročně otevřená marina patří k těm nejkrásnějším, na jaké můžete ve Středozemí narazit.

Chorvatsko se těší zvýšenému zájmu i díky problémům v jiných zemích, kam turisté také rádi a v hojném počtu vyráželi za sluncem. Ekonomické problémy Řecka spojené s nebezpečím častých stávek v dopravě a nepokoje v zemích severní Afriky dělají při výběru dovolené Chorvatsko ještě lákavějším.

Uložit

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)