Dovolená u moře na Istrii

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

 

Dovolená na Istrii je velmi oblíbená u mnoha turistů. Rozloha tohoto poloostrova je 3 700 km². Istrie nebo chorvatsky Istra, je poloostrov vybíhající do Jaderského moře, který se nachází mezi Terstským a Rijeckým zálivem. Je rozdělen mezi Itálii, kde je Provincie Terst, dále pak Slovinsko, kde je Obalnokraška regija a Chorvatsko, kde se nachází Istrijská župa a Přímořsko-gorskokotarská župa.

 

Istrie aneb do Chorvatska na víkend

 

Povrch tvoří planina zvedající se z jihozápadu na severovýchod v nadmořské výšce od 100 m do 600 m. Nejvyšším vrcholem je 1 396 m vysoká hora Učka. Ve středomořském podnebí roste řídké rostlinstvo. Největšími přístavy jsou Pula v Chorvatsku a Terst v Itálii. K významným městům patří Poreč a Rovinj na chorvatském pobřeží či Koper ve Slovinsku. Můžete si zajet do Chorvatska na víkend a Istria je dobrou volbou. Ubytování na Istrii je dostatek a určitě je zde toho hodně k vidění. Istrie je nejbližším a nejdostupnějším cílem dovolené v Chorvatsku. Velký poloostrov nabízí spoustu malebných letovisek s piniovými háji. Cestu na Istrii lze pohodlně zvládnout už za sedm hodin.

 

Chorvatsko a dovolená u moře

 

Chorvatsko a dovolená u moře na Istrii nabízí čisté moře, kvetoucí údolí, zátoky ideální ke koupání, šnorchlování, potápění, vodní sporty a stezky s kouzelnou atmosférou plnou vinic a sklípků. Čeká vás bohatá vegetace, oblázkové i skalnaté pláže, sportovní a kulturní vyžití, večerní procházky historickými centry mnoha měst, přírodní památky a chutné místní speciality. Turistický ráj je zde nejrozvinutější a nejživější částí v Chorvatsku. Najdete zde úrodná údolí, nádhernou středomořskou scenerii s bujnou vegetací, spoustu malebných vesniček na návrších, historické památky i v pobřežních letoviscích, krásné hotely, komplexy i apartmány vhodné pro strávení příjemné dovolené. Istrie je centrem kulturního dědictví.

Podobné články

Štítky

Sdílej