Podgora je atraktivním místem pro dovolenou

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Podgora je velmi oblíbené přímořské letovisko na Makarské riviéře. Bývá označována jako “princezna Jadranu“, jelikož ji zdobí pás oblázkových pláží, který lemuje modrou mořskou hladinu. Díky pozvolnému vstupu je tato oblast vhodná i pro rodiny s dětmi. V Podgoře se nachází malebný přístav pro rybářské lodě. Nad ním se nachází památník založení jugoslávského válečného námořnictva “Rackova křídla“. Podgora má vhodné podmínky pro vodní sporty jako je například jachting, potápění nebo vodní lyžování, ale také pro další sporty: tenis, basketbal nebo plážový volejbal.

V této oblasti můžeme doporučit například ubytování ve Vile Mirjana, která se nachází pouze 30 metrů od moře. A nabízí ubytování ve dvou dvoulůžkových studiích s terasou a posezením a jednom čtyřlůžkovém apartmánu s balkonem a výhledem na moře.

A co třeba Makarská?

Město Makarská je přístavní město, které leží ve střední Dalmácií v Chorvatsku. Je nejznámější oblastí v Makarské riviéře. Tato oblast je pro své slunečné podnebí, krásnou krajinu a dlouhé oblázkové pláže velmi oblíbenou turistickou destinaci. Město je proslulé svou promenádou s malými obchůdky a kavárnami. Mezi významné stavby, této oblasti, patří barokní kostel svatého Marka a františkánský klášter s malakologickým muzeem. Z Makarské se můžete vydat do přírodního parku Biokovo. Také zde najdete mnoho sportovních hřišť a také jsou zde dobře značené a udržované cyklostezky.

Jestliže se Vám tato oblast zalíbila, doporučila bych ubytování ve Vile Nedě, která poskytuje ubytování v pohodlných čtyřlůžkových apartmánech a dvoulůžkových, třílůžkových i čtyřlůžkových studiích. Hosté mají možnost si vypůjčit gril a užít si posezení se svými blízkými. K dispozici je také parkování přímo u vily. V Chorvatsku tedy můžeme doporučit na dovolenou jak město Podgora, tak Makarská, protože obě jsou to krásné oblasti, kde jsou krásné pláže i krajina.