Při cestování do Chorvatska se vyplatí půjčit si karavan

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

camping-lanterna-main-pool-sea-facing-airview-light

Pokud se do Chorvatska vydáte karavanem nebo obytným přívěsem, maximální délka vašeho vozidla anebo karavanu musí být 15 metrů. Silnice jsou v Chorvatsku v dobrém stavu, turisté nemusí platit silniční daně, ale hradí pouze poplatky a mýtné na jednotlivých úsecích dálnic.

Vyrážíte-li poprvé, stačí si jen zjistit, kde je nejbližší půjčovna obytných přívěsů a půjčovna karavanů, a pak tam zamířit. V Chorvatsku sice nelze kempovat s karavanem nebo obytným přívěsem kdekoliv se vám zachce, ale možností je zde spousta. Pokud jste na cestě unavení, můžete přespat na parkovištích i dálničních odpočívadlech. Chorvatští policisté ale nejsou příznivci situací, kdy si mimo cesty u karavanu rozložíte své pohodlné po sezení a natáhnete markýzu. Je třeba být ohleduplní i k přírodě.

Obytným vozem do Chorvatska

Chorvatsko je krásná země, je zde velké množstvím kempů nejrůznějších velikostí a také kvalit. Jsou zde malá soukromá zařízení, ale i rozlehlé autokempy se službami, sociálním vybavením, restauracemi, obchody a tržišti. Nejvíce kempů asi najdete na poloostrově Istrie v oblasti Kvarnerského zálivu a také v Dalmácii. S karavanem i obytným vozem si lze vychutnat i ničím nerušený klid na ostrovech, kam se doplavíte trajektem. Ostrovní kempy v Chorvatsku nejsou tak přeplněné a poskytují velmi dobrý standard.

camping-lanterna-pitch-seafront-light

Půjčovna karavanů a obytných vozů

Jestliže máte rádi na dovolené svobodu, rádi poznáváte místa a nechcete zůstat na jednom místě, takovéto cestování vám bude vyhovovat. Podívejte se, kde je blízko půjčovna karavanů nebo půjčovna obytných přívěsů a vyberte si správný cestovatelský vůz. Určitě je mnohem výhodnější si karavan či obytné auto na několik dní jen pronajmout, než si jej koupit. Vyrážíte-li na dovolenou 2x do roka, jenom by stál na parkovišti. Nemusíte se o nic starat, vůz bude vždy perfektně připraven bez zbytečného papírování. Pouze si sednete a vyrazíte.

Dovolená v karavanu nebo obytném autě je vhodná pro všechny, co rádi cestují a aktivně tráví dovolenou. Není třeba nikam spěchat, můžete zvolnit a užívat si okolní krajinu. Jakmile se unavíte, najdete místo k odpočinku a spánku. Půjčovna karavanů vám jistě najde karavan či obytné auto vhodné do začátku nebo i vůz pro náročnější znalce takovéhoto způsobu cestování.

Podobné články

Štítky

Sdílej