V Evropě se dostanete kamkoliv i s autem. Na cestu před moře lze využít trajekt

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Cestovat po Evropě je možné různými způsoby. Kdo má vlastní auto, ten se dostane po pevnině prakticky kamkoliv a může si organizovat trasu, čas odjezdu i délku přestávek sám podle sebe. Zvláště ve více lidech je navíc podobný způsob cestování výhodný i finančně.

Různé možnosti

Pokud automobil nemáte a chcete ušetřit, je nejvýhodnější variantou obvykle autobus. Stejně tak si lze auto pronajmout, případně si můžete půjčit přímo obytný vůz a zbavit se starosti s hledáním hotelů, které vám na cestách budou vyhovovat.

Kdo se rád seznamuje s novými lidmi, může vyzkoušet i spolujízdu. Dražší, zato pohodlnější je vlak. V některých případech může být tento způsob dopravy navíc rychlejší, zatímco auto či autobus mohou uvíznout v zácpě.

Na některá místa se ale jen po silnici nebo po kolejích nedostanete. V případě, že nechcete ztrácet čas samotnou cestou, je samozřejmě volbou číslo jedna letadlo. Tento způsob dopravy ale obvykle vyjde dráž, zároveň si musíte dávat pozor na omezenou velikost zavazadla.

Autem do Británie?

Kromě toho se lze často na místa, kam pouze po silnici či železnici nedojedete, dostat i trajektem. Výhodou tohoto cestování jsou nízké ceny a široká nabídka – z největších přístavů vyplouvají běžně trajekty každých pár minut.

Zároveň se trajekt vyplatí, pokud chcete jet na dovolenou zmíněným autem nebo obytným vozem, ale část cesty byste jinak neměli jak překonat nebo by vám to zabralo mnohem více času. V Evropě trajekty spojují například Francii s Velkou Británií a Irskem, Chorvatsko s Itálií nebo Skandinávii s Německem, Polskem a zeměmi Pobaltí.