Dovolená na ostrovech – Anglie, Island, Švédsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Blíží se léto a tak již asi skoro všichni přemýšleli nad tím, kam pojedou na letní dovolenou. Většina vyrazí za teplem k moři na jih Evropy nebo do Alp a Karpat za horskou turistikou. Pokud vás však již tyto destinace nelákají, tak pro vás máme 3 tipy kde strávit letní dovolenou. Konkrétně se jedná o 3 státy, které leží na 3 rozdílných ostrovech.

Stařičká Anglie

První doporučovanou destinací pro letní dovolenou je Anglie. Stát ležící na Britských ostrovech, jehož symbolem je královna Alžběta II., je oblíbenou destinací hlavně u mladší populace. Dámy pořádají nájezdy do módních nákupních center a pánové rádi zajdou na zápasy nejlepší fotbalové soutěže na světě. Počasí v Anglii je velmi proměnlivé a tak zde možná nebudete chtít trávit hodně dnů, v tom případě doporučujeme víkendové pobyty, během kterých stihnete vše důležité. Pokud chcete Anglii více poznat, tak jsou jasnou volbou poznávací zájezdy do Anglie nebo jazykové pobyty, při kterých zlepšíte jazykové schopnosti, navštívíte mnoho zajímavých míst a hlavně nasajete během pobytu i trochu anglické kultury.

Island – vroucí ostrov

Island ne velmi specifický stát. Ačkoliv leží ve vyšších zeměpisných šířkách, tak se nemusíte obávat, že byste zde umrzli. Na ostrově je sice i chladné období, ale díky tektonické aktivitě je celý ostrov prošpikován termálními prameny. Nezřídka tedy narazíte na zaledněné oblasti, ve kterých pobíhají lidé pouze v plavkách a koupou se ve vyhřátých nádržích. Malou perličkou je skutečnost, že Island patří mezi největší pěstitele banánů v Evropě. To vše pouze díky termální energii. Dovolená na Islandu je netradiční volbou, ale o to více si ji zapamatujete.

Švédsko, země s panenskou přírodou

Švédsko je zemí s nádhernou a lidmi nezkaženou přírodou. Návštěva této země se tak hodí zejména pro opravdové milovníky přírody a klidu, protože zde moc dalších turistů nepotkáte. Rybáři si často pronajímají chaty na horách, kde mohou narazit na soby a losy. Ovšem to pravé „bohatství“ naleznou v řekách, ve kterých plave spousta ryb. Dovolená ve Švédsku není však pouze pro rybáře, ale také pro turisty milující spíše kulturu a památky. Ti se nejradši vydávají do hlavního města Švédska Stockholmu.

Podobné články

Sdílej