Po stopách Francouzů

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Francie nepatřila mezi země s velkou námořní flotilou prozkoumávající a kolonizující svět. Přesto se jí podařilo zanechat stopu skoro na všech kontinentech. Však se jen koukněte do atlasu a zjistěte, kolik zemí obsahuje slovo „Francouzská …“ ve svém názvu. Ovšem jsou i země, které toto slovo v názvu nemají a přesto na jejich území naleznete výraznou francouzskou stopu. Jednou z takových zemí je i Kanada.

Kanada a Francie, na první pohled země, které nic nespojuje. Při bližším pohledu však zjistíte, že se v Kanadě nachází město, ve kterém hned po Paříži žije nejvíce Francouzů. Tímto městem je město Montreal v provincii Quebec.  Rozhodnete-li se zjistit, jak moc ovlivnila francouzská menšina kanadskou kulturu, tak se budete muset vydat jak do Francie, tak do Kanady.

Francouzskou kulturu nejlépe poznáte během delšího pobytu, např. jazykového, studijního nebo pracovního. Ovšem to je časově velmi náročné a tak se asi většinou smrskne vaše poznávání pouze do několika denního pobytu během dovolené. To ovšem neznamená, že by vám dovolená Francie neposkytla aspoň malý náhled do francouzského myšlení a kultury obecně.

Ovšem poznávání kanadské kultury bude složitější a kvůli vzdálenosti i finančně náročnější.  Běžně stojí zájezdy do Kanady několik desítek tisíc, a proto doporučujeme vyrazit na vlastní pěst. Sami si rezervujte letenky a ubytování a ušetřete spoustu peněz. Letenky do Kanady stojí kolem 15 tisíc korun. Další možností, jak porovnat francouzskou a kanadskou kulturu je vynechání pobytu ve Francii a jeho nahrazení pobytem ve Vancouveru. V tom případě si rezervujte letenky do Montrealu, kde budete moci nasát francouzskou kulturu a letenky do Vancouveru, o kterém se traduje, že má jedny z nejlepších životních podmínek.

Nechceme předjímat, ale možná vás po návratu domů až zarazí, jak moc si jsou jednotlivé „západní“ kultury podobné.

Podobné články

Štítky

Sdílej