4 nejzajímavější města Itálie

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Itálie

Itálie, Autor obrázku: Moyan Brenn

Itálii, stát připomínající na mapě obrys boty, navštíví ročně desítky milionů turistů. Díky tomu se řadí k nejnavštěvovanějším zemím Evropy. Spolu s Řeckem se Itálie považuje za kolébku evropské civilizace a tak zde nalezneme spoustu starých měst a památek. Itálie je zemí s nesmírným počtem historických památek rozmístěných po celé zemi. Důkazem, že se nejedná o ledajaké památky, může být skutečnost, že na Seznamu světového dědictví UNESCO je nejvíce památek právě z Itálie.  Dovolená Itálie se tudíž může zaměřit na poznávání zajímavých italských měst. Zde vám přinášíme 4 tipů na zajímavá města v Itálii.

Milán – město módy

Milán – město, které znají a milují všichni módní specialisté a nadšenci. Sídlí zde slavné módní značky jako Valentino, Prada a Gucci. Navíc se zde několikrát do roka koná takzvaný „Týden módy“. Kromě přehlídek nových módních kolekcí, naleznete v Miláně spoustu muzeí, divadel a galerií. Někteří za umění považují i fotbal a proto vás asi nepřekvapí, že v tomto městě existuje i jeden z nejlepších mančaftů na světě.

Florencie, tam kde se zrodila renesance

Město založené samotným Ceasarem a které si oblíbili umělci. Traduje se, že právě v tomto městě vznikl nový směr – renesance. Pobývali zde takový velikáni jako Leonardo Da Vinci a Michelangelo, který zde vytesal sochu Davida.

Benátky, město milenců

Benátky ročně navštíví miliony turistů, převážně zamilovaných turistů. Benátky jsou prošpikované říčními kanály a tak stačí nasednout do gondoly a nechat se provážet po celém městě. Malá zajímavost, ve městě se nachází přes 400 mostů a 150 říčních kanálů. Plavba bude dlouhá, tak se uvolněte!

Všechny cesty vedou do Říma

Centrum starověké Římské říše i současné Itálie. Město plné kulturních památek – kostelů, paláců a chrámů. Nejznámějšími památkami jsou Colosseum, Forum Romanum, Pantheon a Kapitol.  Řím navíc obklopuje jeden z nejmenších států. V samotném centru Říma totiž naleznete Vatikán, hlavní město křesťanů.

4 města plus 1 mikrostát (Vatikán) a to vše během jedné dovolené. Možná si říkáte, že to nebude nejlevnější dovolená, ale opak může být pravdou. Pokud si rezervujete ubytování v Itálii a letenky sami, tak ušetříte spoustu peněz oproti klasickým zájezdům pořádaných cestovkami.