Slunečné Španělsko nebo romantická Paříž?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Fiscal Bridge - Španělsko

Fiscal Bridge – Španělsko, Autor obrázku: Les Haines

Navštívit Francii nebo Španělsko? Nebo radši obojí? Ať už si vyberete zemi Galského kohouta nebo o něco málo jižněji ležící Španělsko, vždy to bude zajímavá dovolená. Obě země mají skvělé přírodní podmínky a zajímavé památky a atrakce.

Španělský ráj

Vyhledávanou oblastí pro dovolenou u moře je region Costa del Sol na jihu Španělska. Region Costa del Sol se táhne po pobřeží Středozemního moře od Almérie až ke Gibraltaru. Costa del Sol je přes 300 km dlouhé pobřežní pásmo s nádhernými písčitými plážemi a průzračným mořem. Costa del Sol, neboli Slunečné pobřeží, získalo svůj název díky neustále teplému počasí. Luxusní dovolená Španělsko se rovná Costa del Sol! Kromě klasických zábavních atrakcí naleznete poblíž města Marbella i golfová hřiště nebo soukromé kluby jachtařů. Město Marbella je takové „Španělské Monaco“. Sjíždí se sem celebrity, sportovci, podnikatelé i členové královských rodin, aby zde strávili svoji dovolenou.

Romantická Paříž

Žádné jiné město na světě nemá lepší pověst. Paříž se stala symbolem romantiky a lásky. Zamilované páry se vydávají do Francie, aby mohli strávit víkend v Paříži. Mnohdy se zde dokonce zasnoubí nebo dokonce provdají. Co je však na Paříži láká? Hlavním lákadlem je stoprocentně Eiffelova věž. Dalšími lákadly jsou, Louvre, Versailles, Notre Dame nebo Pařížské parky. Pro odreagování a pobavení jistě i Disneyland, který se nachází nedaleko Paříže. Hitem posledních let je také oslava Nového roku v Paříži. Silvestr v Paříži se díky nádherné kulise v podobě Eiffelovky a dalších památek stane nezapomenutelným zážitkem, který si budete chtít každoročně zopakovat.

Podobné články

Sdílej