Holandsko

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

WESTHOVE CASTLE
Holandsko – hrad WesthoveAkbar Simonse / Foter

Holandsko

Holandsko je stát ležící v severozápadní Evropě. Tato země je převážně nížinatá a omývá ji Severní moře. Jeho jižním sousedem je Belgie a západním Německo. Běžné označení pro Holandsko je také Nizozemsko, ale pochází z názvu bývalého hrabství, ke kterému patří dnešní provincie Jižní a Severní Holandsko. V Holandsku převládá oceánské podnebí a je ovlivňováno teplým Golfským proudem z Atlantského oceánu.

Náš tip: Chcete, aby vám to na cestách slušelo? Pomůže vám návštěva stylisty.

Za klidem, pohodlím a skvělými rybími pokrmy byste měli zamířit k nekonečným písečným plážím. Podél pobřeží se rozkládá plno lázeňských městeček, kde se můžete slunit se šálkem skvělé kávy anebo se procházet mezi obřími dunami. Jedno z nejoblíbenějších letovisek je Zandvoort, u něhož se nachází Národní park Kennemerduinen plný pěších stezek.

Plno lázeňských městeček je také v jižní provincii Zeeland a ostrůvky a poloostrovy propojenými širokými mosty. Jeden z mnoha můžeme jmenovat ostrov Texel, který je nejlepší pro jednodenní výlet. Nejkrásnější na tomto ostrově je námořnické městečko Oudeschild, kde si můžete prohlédnout v muzeích naplavené věci z moře anebo lodní vraky. Nedotčenou přírodu naleznete v oblasti Het Oerd, která leží na ostrově Ameland. Nechybí zde síť cyklostezek a plno výborných restaurací.

V mělčinách kolem Amelandu a Schiermonnikoogu často potkáte úchvatné tuleně. Tyto ostrovy jsou rájem hlavně ornitologů a sportovních rybářů. Pokud chcete zamířit do nejslunnějšího místa Holandska, měli byste navštívit ostrov Terchelling. Naleznete zde často vyhledávanou pohodu.

Vaším očím by také nemělo ujít také hlavní město Holandska – Amsterdam. Mnoho turistů jej miluje kvůli jeho otevřenosti a svobodné atmosféře. Naleznete zde jak módní butiky, tak starožitnosti a umění. Očím lahodí také květinové trhy, kde se prodávají nejslavnější holandské tulipány. Nejslavnějším a největším evropským přístavem je Rotterdam. Přímo v centru toho města naleznete Námořní nápadité muzeum. Krásně barevný přístav poznáte nejlépe z vysoké věže Euromast. Z tohoto místa čiší radost a síla.

Velmi navštěvované jsou také zábavné parky. Efteling v Kaatsheuvelu je nejlepším tematickým parkem na světě a neustále se rozšiřuje. Je zde plno pohyblivých postaviček, moderní 3D kino, vyhlídková věž anebo také největší houpačka v Evropě. Vodní atrakce naleznete hlavně v parku Duinrell. Je zde také mnoho kolotočů a horských drah. Navštívit byste také měli Tikibad, což je areál plný bazénů s mořským příbojem a kilometrovou soustavu tobogánů.

Pokud milujete vůni tulipánů, pohodu a klid, rozhodně navštivte Holandsko.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej