Relaxujte v lázních!

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Připadáte si na pokraji sil? Jste bez energie a dovolenou potřebujete jako sůl? Vyrazte do lázní! Místa, kde dobijete baterky. Ne telefonu, ten bude muset zůstat vypnutý, nýbrž ty své. Odpočinete si a přijdete na jiné myšlenky. Určitě to potřebujete jako sůl.

Ozdravné koupele, revitalizující masáže, pobyty v solné jeskyni či kryokomoře. Plavání v bazénu, nenásilné cvičení v posilovně, návštěva sauny i kosmetického salonu. Ale i cílená léčba konkrétního onemocnění. Nebo léčba podpůrná, která urychlí vaši rekonvalescenci po chirurgickém zákroku či úrazu. K tomu dobré jídlo, pití, dostatek spánku a především žádný stres. Vypněte mobilní telefon, na počítač se nepodívejte ani koutkem oka a jen relaxujte. Vítejte v lázních.

Lázně podle indikace

Jaké lázně zvolit? To záleží na mnoha okolnostech. Vašem zdravotním stavu i místě vašeho bydliště. Lázně můžete volit buď na základě jejich zaměření, nebo, nebudete-li chtít cestovat přes půl republiky, lokality. Léčíte-li se s nějakým onemocněním, zřejmě vám lázeňský pobyt doporučí váš ošetřující lékař. A navrhne lázně, které se na léčbu vaší nemoci specializují. Například Lázně Karlovy Vary sdružují specialisty na léčbu trávicího ústrojí. Jste-li po úrazu, trápí-li vás onemocnění gynekologické, metabolické či onkologické, zřejmě vaší cílovou stanicí budou Mariánské Lázně. A srdíčko vám zase dají do kupy ve Františkových Lázních. Co lázně, to v podstatě nějaká konkrétní zdravotní indikace. Jejich přehled najdete například na stránkách lecebnelazne.cz.

Lázně podle lokality

K tomu, abyste mohli do lázní, ale nemusíte být nemocní. Většina lázeňských domů nabízí i vyloženě relaxační a wellnessové lázeňské pobyty. Na ně míří i lidé zdraví, jen unavení. Nebo ti, kteří chtějí zregenerovat své tělo i mysl. Pokud za takovým pobytem nechcete cestovat příliš daleko, zřejmě si zvolíte lázeňský dům poblíž vašeho bydliště. Středočeši si například oblíbili lázně Poděbrady. Oblíbené ale jsou i vybrané hotely v Kutné hoře, Bystřici a Benešově.

Vybírejte na Spa.cz

Většinu lázeňských domů sdružuje server Spa.cz. Svůj lázeňský pobyt zde můžete vybírat podle lokality, lázeňského místa i typu pobytu. V nabídce navíc jsou i lázně slovenské, maďarské, rakouské a slovinské. Pokud zkrátka sháníte specialistu na lázně, najdete ho na adrese Spa.cz. Stačí si jen vybrat lázeňské místo i, zvolit druh pobytu, termín, sbalit se a odjet. A odpočívat. Zamlouvám se vám tento scénář?

Podobné články

Štítky

Sdílej