Dovolená na severní Moravě a ve Slezsku předčí vaše představy

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Rekreační pobyty na severní Moravě a ve Slezsku jsou vždy povedené, a to díky toulkám hustými lesy Beskyd a Jeseníků. Rovněž vás uchvátí vycházka kolem vodopádů Bílé Opavy a výlet na Lysou horu anebo Praděd.

Milovníci čisté přírody, sportovních aktivit a historických klenotů musí přemýšlet dopředu, neboť krásy zdejší oblasti nepoznají za jediný den. V tomto ohledu je klíčové si vyhledat cenově dostupné, a přitom útulné ubytování na severní Moravě.

Kam vyrazit jako první?

Povinnou návštěvu absolvujete v Ostravě. Hornické město je dechberoucí a ihned na vás dýchne kouzlo dávných dob. Vaše kroky povedou na Slezskoostravský hrad, který se kvůli poddolování propadl o 16 m pod svou dřívější polohu. Úžasné výhledy si užijete z vyhlídkové věže Nové radnice a vědomosti získáte v Hornickém muzeu. Areál Landek parku skrývá cenné technické památky, zde se nachází bývalý průmyslový areál dolních Vítkovic. Ostravské Hradčany skýtají i kulturní centrum Gong. Dovolená na severní Moravě vás zavede k dětským atrakcím. K populárním patří DinoPark a zoologická zahrada.

Uchvátí vás výlet do Štramberku a i Kopřivnice

Jakmile si najdete ubytování v Ostravě, získáte ideální výchozí bod pro návštěvu okolních měst. Jedním z nich je krásný Štramberk, jemuž se přezdívá Valašský Betlém. Bez pochyby vystoupejte na štramberskou Trúbu a namiřte si to do jeskyně Šipka. Dále pokračujte k technickým památkám města Kopřivnice, ideálně do automobilky Tatra. Určitě vás zaujmou i sportovní aktivity s horském lanovém parku Tarzanie ve Frenštátu pod Radhoštěm. V hotelu VITOM Apartments Ostrava, kde jsou k dispozici tříhvězdičkové apartmány, si po náročném putování příjemně odpočinete.

Při plánování dovolené si rezervujte ubytování na Hotel.cz. Pestrá nabídka hotelů a penzionů vás mile překvapí stejně jako vaše budoucí zážitky.

Podobné články

Štítky

Sdílej