Benátská riviéra

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Benátská riviéra

Bibione - benátská riviéra
Bibione – benátská riviérakaibara87 / Foter

Benátská riviéra se mezi českými turisty těší velké popularitě. Tato náklonnost se začala rodit hned po listopadové revoluci v roce 1989, kdy Češi mohli po dlouhých letech nesvobody vyrazit na Západ.

Benátská riviera se stala místem, kam Češi okamžitě začali mířit po tisících a dovolená na Benátské rivieře se pro mnohé z nich stala první vytouženou dovolenou u moře v některé ze zemí západní Evropy.

Vyhlášené letovisko se nachází v nejsevernější části Jaderského pobřeží. A právě snadná dopravní dostupnost, příznivé ceny a bohatá nabídka nejrůznějšího vyžití bylo tím, co z Benátské riviery udělalo „mekku“ českých turistů v Itálii. Benátky, podle kterých celá tato turistická destinace získala jméno, se nacházejí asi 100 km západně.

Zdejší pláže sice nejsou jako vystřižené ze žurnálu o dovolené v Karibiku, ale rozhodně uspokojí každého turistu toužícího po pár dnech odpočinku u moře. Pláže jsou lemované vegetací, v jejich těsné blízkosti stojí nespočet penzionů, hotelů i kempů, kde je možné vybrat ubytování odpovídající nárokům toho kterého cestovatele. K výletům láká i zdejší okolí. Kromě Benátek, o kterých snad ani není potřeba se blíže zmiňovat, stojí za návštěvu také Terst nebo Verona. Vyrazit ale můžete i do hor. Podhůří Dolomit se nachází opravdu nedaleko. Tip: Zde naleznete nejkrásnější pláže.

Porto Santa Margherita
Porto Santa Margheritagigi 62 / Foter

Představit si ale musíme především nejvyhlášenější letoviska Benátské riviéry. Začneme u Bibione, které patří mezi Čechy snad k nejoblíbenějším. Dlouhé písečné pláže, nespočet hospůdek, barů, pizzerií, obchodů nejen se suvenýry, zábavní koutky pro děti. To vše dělá z Bibione místo jako stvořené pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Přívětivé pro rodiny s dětmi je ale i další letovisko nesoucí romantický název Porto Santa Margherita. Pláže s jemným pískem jsou zde sice poměrně úzké, ale táhnou se v délce asi 4 kilometrů a přístup do moře je velmi pozvolný, což rodiče dětí určitě ocení. Dají se zde podnikat vyjížďky na kolech, nechybí dětská hřiště.

V těsné blízkosti letoviska Porto Santa Margherita se nachází Caorle. Kdysi rybářské městečko, ve kterém samozřejmě nemůže chybět přístav, vás okouzlí svojí atmosférou. V žádném případě si nenechte ujít procházku zdejším historickým centrem.

Asi pět kilometrů od Caorle v posledních letech vyrostl rekreační areál, přezdívaný „klenot severního Jadranu“. Altanea se rozkládá na území 100 hektarů. Rezidenční komplex s dostatkem zeleně byl projektovaný tak, aby splňoval všechny nároky svých obyvatel. Cyklistické stezky, promenády pro pěší, a veškeré zázemí služeb pro návštěvníky děla z Altaney další z turistických lákadel Benátské riviery.

Uložit

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej