Dovolená Itálie – mnoho míst s historií, modernou i skvělá kuchyně a lidé.

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Itálie země vína, pizzy, makarónů. Při dovolené v Itálii ale zjistíme, že tato země toho nabízí mnohem víc. Italskou kávu, prosciutto. Také musím vyzdvihnout především pláže v lokalitách jako Sicílie, Ischia, Sardinie, Capri nebo Kalábrie. Ty patří k nejoblíbenějším místům ve Středomoří.

Pokud se na zmíněné destinace podíváme blíže, můžete si vybrat lokalitu, která nejlépe vyhovuje našim požadavkům. Ve všech zmíněných letoviscích si na své přijdou milovníci koupání v moři, povalování na plážích, prohlížení si památek, které zde zůstaly po starověké římské říši.

Unsplash / Pixabay

Romantiky ale určitě očaruje Kalábrie nebo ti co rádi lázně tak Ischia. Navštívit Sicílii mohou ti co se chtějí podívat na kráter slavné Etny. A také na kouzelné Capri nebo Sardinie.

Sicílie

Sicílie je největším italským ostrovem a od pevniny ji dělí Messinská úžina. Každý zná její symbol Etnu, největší dosud činnou sopku v Evropě. Je zde překrásné čisté moře a pěkné velké pláže, množství historických památek s dochovanými antickými chrámy.

Ischia

Lázeňská zařízení a parky představují polovinu turistických služeb ostrova. Ostrov proslulý kulturou, zábavou a uměním. Na Ischii dobře funguje spojení trajektem z Neapole, a také z okolních ostrovů Procida a Capri. Ischia Porto je městečko v severovýchodní části ostrova s velmi krásným přístavem, který vznikl ze zatopeného sopečného jezera. V přístavu se nachází kaple svatého Alessandra a svatyně San Pietro. Od přístavu směrem k Ischii Ponte, vede promenáda se spoustou obchůdků a restaurací.

Capria

Na Capri si odedávna pořizují dům členové vyšší vrstvy a využívají ho jako letní sídlo. Učinil to kdysi i císař Tiberius. Jeho Villa Jovis stojí dodnes a patří k nejkrásnějším architektonickým památkám v této oblasti. Právě za historií spojenou s lenošením na slunných plážích se vydávají lidé na Capri nejčastěji.

Kalábrie

Stačí jen trocha námahy a dostaneme se na úpatí hor, odkud máme ideální výhled na moře. Užívat si lze i v hlavním městě ostrova Catanazaru, odkud je díky výhodné poloze také vidět do širého okolí. Dovolenou v Kalábrii můžeme doporučit těm největším romantikům.

Pokud si vyberete jakékoli letovisko v této zemi, určitě neprohloupíte a užijete si krásnou a nezapomenutelnou dovolenou.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)