Jet do Chorvatska nebo Itálie? Nedělejte kompromisy a navštivte obojí

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Do Itálie nebo do Chorvatska? To je otázka pro mnohé Čechy, kteří mají tyto země jako oblíbený cíl své letní dovolené. Obě jsou známy svým příznivým podnebím, teplým mořem, chutnou kuchyní a pro nás Čechy atraktivní kulturou. Každá má pochopitelně své plusy a mínusy. Vy si ale letos nemusíte vybírat a můžete navštívit rovnou obě dvě.

Jak na to?

Kromě logického scénáře, že můžete vzít auto a nejdříve jet do Itálie, potom se vrátit a jet do Chorvatska, je zde i jiná možnost. Trajekt. Chorvatská společnost Jadrolinija totiž neprovozuje jen trajekty po Chorvatsku, ale zároveň má celkem silné trajektové spojení Itálie-Chorvatsko. Proto nedělejte kompromisy. Jeďte nejdříve do Chorvatska, procestujte ho na maximum, poté nasedněte v Chorvatsku na trajekt a udělejte to samé v Itálii. Na trajekt mezi Itálií a Chorvatskem můžete pochopitelně vzít i svůj vůz. To činí vaši cestu mnohem jednodušší.

Musím lístky na trajekt kupovat v Chorvatsku?

Nemusíte. Ani v Itálii. Můžete si je totiž zakoupit v pohodlí domova v České republice přes internet. Stačí navštívit portál http://etrajekty.cz a zaslat zde poptávku na vámi požadovaný trajekt. Zaměstnanci společnosti pro vás vše připraví a vy svůj trajektový lístek budete mít s dostatečným předstihem.

Doporučujeme s koupí lístků zbytečně neotálet. Turistická sezóna nezačala, ale již se blíží. Proto neváhejte a kupte si lístek dříve, než bude vyprodaný.

Obrázek 2 Prozkoumejte krásy Chorvatska a Itálie při cestách trajektem.