5 důvodů, proč je lepší jet do Rakouska raději v létě, než v zimě.

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Každý nás si pod pojmem “dovolená v Rakousku“ představí nádherné lyžařské střediska, dechberoucí zasněženou přírodu a stovky kilometrů sjezdovek, po kterých je radost lyžovat. Ale tato země má co nabídnout i v létě, a to mnohdy ještě víc!

tpsdave / Pixabay

Příroda

V zimě je krásná, ale v létě, bez hald sněhu je ještě hezčí. Turistické trasy vás provedou všemi tajuplnými zákoutími Alp. Horské túry zvládne úplně každý, i když často nepatří k těm nejkratším. Celou dobu vás totiž bude hnát motor, v podobě atmosféry, kterou v Čechách jen tak nezažijete.

Lidé

Obyvatelé v Rakousku jsou velice přátelští, se vším vám rádi pomohou. Vesnice a města jsou zde upravené, a to stejné platí i pro ubytování. A pokud nepatříte ke šťastlivcům, kteří se dorozumí německy, tak máme pro vás dobrou zprávu, hlavně ve větších městech se s každým dorozumíte minimálně anglicky, ať už jde o mladé studenty nebo důchodce. V komerčních lyžařských střediskách plných přetvářek, jen tak jednoduše pravou tvář místních nepoznáte.

Turisté

Odrazují vás před zimní návštěvou davy návštěvníků? Bylo by mimo tvrdit že v létě takové nepotkáte, ale když ano, tak rozhodně ne v takovém měřítku. Všechno záleží na tom, jaké cíle si vyberete. V nějakých místech budete dokonce rádi, že nějaké lidi potkáte, a ujistíte se, že jdete správným směrem.

Jídlo

Ceny za jídlo jsou doopravdy pro průměrného Čecha na rakouských sjezdovkách nedostupné. 0,33 ml slazeného nápoje za 100 Kč? Naprosto běžné. V létě si můžete dopřát v různých horských hostincích jídlo za přiměřenou cenu. A kvalitou často daleko lepší. V některých podnicích lze objednat například domácí sýry, nebo mléko. A to už hraničí s gurmánským zážitkem.

Moře?

Když už jedete do Alp takovou dobu, tak proč si nezajet pár hodin navíc rovnou k moři? Ať už si vyberete Itálii, nebo Chorvatsko, rozhodně neprohloupíte, a uděláte se si ze zajímavé dovolené, dovolenou ještě zajímavější.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Štítky

Sdílej