Vezměte svou milou do Benátek na Valentýna

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Chcete být originální a užít si Valentýna netradičně? Vezměte svou milou do Benátek. Vyrazíte jí tím dech a navíc prožijete chvíle, které jste na Valentýna určitě ještě nikdy neprožili. Nevšedním Valentýnem ukážete své lásce, jak moc vám na ní záleží a na kolik si jí ceníte.

Pokud se rozhodnete, že tento krok opravdu uděláte, tak vás výlet pro oba vyjde zhruba okolo 2 500 Kč. Musíte se zaměřit na cestovní kanceláře, které nabízejí akční nabídky, nebo inzerují na slevových portálech. Odjeďte za kulturou a nechte se provést průvodcem romantickými Benátkami. Při této příležitosti, pak můžete svou drahou polovičku požádat o ruku. Nikde jinde k tomu nejspíš nebudete mít lepší příležitost.

Čím jsou Benátky zajímavé?

Toto romantické město na vodě láká turisty z celého světa. Vidět zde můžete nádherné gondoly, Canal Grande a dalších 100 kanálů. Podívat se můžete na známou Baziliku svatého Marca, vidět může slavné ostrovy Murano a Burano, které mají známou sklářskou a krajkařskou minulost.

Romantické uličky, klenuté mosty, italské kavárny, hospůdky a všudypřítomné záblesky vody, to jsou Benátky. Na náměstí Piazza di San Marco v Benátkách, můžete vidět Baziliku svatého Marca. Basilica di San Marco je kostel, který v sobě ukrývá velké umělecké bohatství, najdete směs hned několika slohů a také úchvatné mozaiky.

Ponte di Rialto je most, který je dlouhý 48 metrů a 22 metrů je široký a je podpírán 12 000 kůly. Tento most spojuje městské části San Marco a San Polo. Pochází z roku 1588, dříve byl obchodním centrem, dnes tu jsou hlavně stánky se suvenýry.

Podívat se také můžete do Dóžecího paláce, který býval nejen domovem dóžete a jeho rodiny, ale sídlila zde také vláda. Fasáda paláce je tvořena z bílého vápence a růžového mramoru. Most Ponte degli Scalzi je dlouhý 40 metrů a vysoký je 7 metrů. Uvidíte z něj nádherný pohled na lagunu a město.

 

Tip: Chcete si udělat romantickou večeři u vás doma stejně, jako na dovolené v prosluněné Itálii? Objednejte si u pizza Brno Caruso, nebo zajděte do pravého italského bistra v Brně

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)