Bali, říká se mu ostrov bohů

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Čím vás Bali může přivítat? Proč právě Bali stojí za to, abyste jej navštívili? Jednak pro příjemné teploty, které tu jsou i v zimě, dále jsou to potom malebná rýžová políčka, městečka s uměleckými dílnami, jsou zde krásné tanečnice, chrámové slavnosti, velké množství hinduistických chrámů, pláže jsou čisté a bílé, moře azurové… Na Bali je také velké množství sopek. A co domorodci? Ti jsou velmi příjemní a turisty zde samozřejmě vítají rádi.

Bali patří k nejznámějšímu ostrovu Indonésie, který je plný legend a také starobylých zvyků. Ty se dochovaly až do současnosti. Tento ostrov se nazývá ostrovem bohů. Leží východně od ostrova Jáva a to v souostroví Malé Sundy a je součást indonéského souostroví.

Bali patří mezi turisty k nejpopulárnějšímu ostrovu, a tudíž je nejnavštěvovanějším ostrovem v Indonésii. Severní oblast nabízí návštěvu kláštera Ulundanu, který byl postaven v 17. století. Tento klášter byl zasvěcen jezerním bohům na Bratanském jezeře, které zavlažuje velké množství rýžových polí.

Chcete mít překrásný výhled na hory, které jsou porostlé nepropustnou džunglí a mít kolem sebe opičky? Pak navštivte Buaynské jezero a jezero Tamblingan. Pokud chcete zažít kouzelný výhled na rýžová pole, podívejte se do vesničky Munduk.

Za návštěvu také stojí termální prameny Banjar. Zde se v blízkosti buddhistického kláštera můžete vykoupat. Pláž Lovina je jedinečná tím, že je pokryta černým sopečným pískem.

Krásný pohled je i na vodopád Gigit, který je vysoký 65 metrů. Dále pak na Bali můžete vidět místní činnou sopku Mt. Batur, která leží 1 717 metrů nad mořem. Za návštěvu stojí také pralesní chrámy Gunnung Kawi, kde jsou královské sopky z 11. století. Sejít se k nim dá po více jak 200 schodech, kdy budete obklopeni rýžovými, terasovými poli a vodními chrámy Tirta Empul, kde jsou chrámové bazénky a prameny.

Krásný výlet pak představuje v Ubudu návštěva Opičího lesa.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej