K ubytování Český Krumlov vybízí české turisty řadou hotelů a penzionů

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Máte rádi cestování a poznávání krás českých zemí? Pak si určitě naplánujte několikadenní pobyt na jihu Čech, a to konkrétně v Českém Krumlově. Najdete zde totiž spoustu zajímavých míst, památek, město a jeho okolí navíc potěší také vyznavače nejrůznějších sportovních aktivit.

Možnosti ubytování

Z hlediska ubytování Český Krumlov nabízí skutečně rozmanitou škálu objektů. Najdete tu špičkové hotely, ti z vás, kteří hledají spíše levnější způsoby ubytování, pak mohou zvolit apartmány Český Krumlov, případně penziony a ubytovny.

Hlavní hity města

Důvodů, proč se vydat právě na jih Čech do Českého Krumlova, se najde opravdu velké množství. Díky jistým omezením je nyní ve městě více příležitostí pro české turisty, zatímco ještě před pandemií se tato lokalita těšila nesmírnému zájmu zahraniční klientely. A není se čemu divit, vždyť Český Krumlov je zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO, což je pro zahraniční návštěvníky velkým lákadlem. V posledních měsících však právem znovuobjevují toto krásné městečko také Češi.

Tradičním hitem je tamní dominanta v podobě zámku. Jedná se o vůbec druhý největší zámecký komplex na území České republiky. Už jen procházky po zahradě vám navodí příjemnou atmosféru, což je během dovolené přímo ideální způsob relaxace. Státní hrad a zámek Český Krumlov se nachází v samém centru města. Dalším známým a hojně vyhledávaným místem je místní venkovní divadlo s otáčivým hledištěm, což je jistá kuriozita. V letních měsících se tu pravidelně konají představení se špičkovými českými herci.

Sportovní vyžití

Pokud si Český Krumlov budete chtít užít sportovněji, pak vězte, že tudy protéká Vltava, takže jde o ráj pro milovníky vodáckých sportů. V zimním období pro změnu můžete vyrazit třeba na nedaleké Lipno, kde po většinu zimy, panuje-li mrazivé počasí, bývá zprovozněna ledová magistrála v délce několika kilometrů. Ostatně ani na lyže to z Českého Krumlova nemáte daleko, stačí pár desítek minut jízdy autem a rázem se ocitnete na sjezdovkách či běžkařských tratích. Krumlov je zkrátka okouzlujícím místem, které se vyplatí navštívit v každém ročním období. A z hlediska ubytování Český Krumlov a okolí rovněž mají co nabídnout.

Podobné články

Štítky

Sdílej