Blízké i vzdálené Polsko. Mnoho z nás jej ještě nenavštívilo, a to je škoda – 2. díl

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Morsike Oko

Největší a také velmi půvabné jezero ve Vysokých Tatrách. Jeho maximální hloubka dosahuje mála přes padesát metrů a rozlohou téměř 35 hektarů. Toto jezero je ledovcového původu i přes poměrně nízkou nadmořskou výšku. V zimním období jezero zamrzá a tloušťka ledu dosahuje až metru a půl. Můžete se po něm tedy za tuhých mrazů bezpečně projít.

Wroclaw

Websi / Pixabay

Město je protkáno více než stem mostů, kterými je křížem krážem propojeno. Je bráno jako hlavní město dolního Slezska a má velice staré město. Co se týče architektonických stylů staveb, je zde spojení gotiky, baroka a secese. V minulosti bylo město střetem kulturních vlivů několika států. A to Německa, Rakouska, Čech a Polska. Do dnes je tu tento vliv znát. Záchytným místem pro vaší prohlídku bude náměstí a celkově historické centrum. Nezapomeňte navštívit Muzeum Panorama von Raclawice nebo městské muzeum. Radnice Breslauer oplívá úchvatnou architekturou a stejně tak i Kostel svaté Alžběty nebo Katedrála svatého Jana. Návštěvu lze zakončit Parku Multimedia-Brunnen.

Varšava

Hlavní město celého Polského státu vám nabídne mnoho skvělého a to nejen pro jednodenní výlet. V první řadě bychom se měli pozastavit u starého města a jeho náměstí, což je přehlídkou krás minulých časů prolínajícími se s dnešní dobou. Nachází se zde nespočet kulturních atrakcí a proto budeme jmenovat ty nejzajímavější z nich. Mnohé z vás zaujme například židovský hřbitov, který má pro Polsko velký význam pokud vezmeme v potaz historické události, jež se zde udály. Dalším zajímavým místem jsou Královský zámek neboli Royal castle nebo Palác Lazienkowski. Palác kultury a vědy je zastávkou jako dělanou pro každého turistu. Dále je tu nespočet památníků, katedrál, kostelů a dalších monumentů, které lze dohledat v obsáhlých průvodcích a je jen na vás, které vás uchvátí.

Krakov

chichotek08 / Pixabay

Toto město je přehlídkou protikladů. Historické budovy a pamětihodnosti zde kontrastují s rušným životem a to zejména v letních obdobích. Jako v předešlých dvou městech zde můžete vidět architekturu, jež vás uchvátí. Ne nadarmo je Krakov nejnavštěvovanějším místem Polska. Zde se rozhodně nasytí i nákupčí duše, protože množství menších i větších butiků a obchodů je tu nepočitatelně. Míst kde posedět zde také naleznete spousty, protože toto je doslova místo Kaváren a Restaurací. Zajít lze na hrad Wawel na stejnojmenném vrcholu tyčícím se nad městem. Dále tu máme samotné náměstí, Kostel svaté Marie, Solný důl Wieliczka nebo Mestský park Planty.

Tak hurá do Polska přátelé! :)

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej