Co navštívit v Řecku – zajímavosti, které musíte vidět

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

V každé zemi je něco, co stojí za to vidět a to platí i o Řecku. Pokud do dané země jedete, informujte se na její zajímavosti, památky, taje… Jen tak nebudete později litovat, jaká krása se nacházela blízko místa vašeho pobytu a vy jste ji kvůli nevědomosti nenavštívili.

Akropole z výšky

Navštivte park Litovitas. Naskytne se Vám odtud jedinečný pohled na Athénskou akropoli z jediného místa. Na 277 metrů vysoký kopec se můžete dostat pěšky nebo lanovkou. Výhled na Atény je tak mnohem lepší než z Akropole. Nejlépe je vidět Akropoli v efektu světel soumraku. Naskytne se vám velmi magický pohled.

Buvoli, koně, ptáci

Kousek od Soluně a Olympiiské riviéry leží národní park. V parku naleznete bohatství ptáků včetně ohrožených pelikánů kadeřavých nebo ledňáčků. Naskytne se vám jedinečný pohled na divoké koně či koupání buvolů. Okružní trasa vede k byzantskému hřbitovu s masivními kamennými kříži, vysokými až dva metry, které tam stojí již od 10. století.

Adrenalinový vlak

Jedná se o úzkokolejku na trati Pelopónésu. Trať začíná v Diakoptu a končí v Kalvryty. Je dlouhá pouhých 22 kilometrů. Začíná sice velmi nevinně po rovině, ale jenže z nadmořské výšky 15 metrů se musí dostat do nadmořské výšky 770 metrů. Málokoho z vás napadne, že zpáteční cesta bude pořádně z kopce. Vlak jede chvíli krokem, pak svižně, skalními tunely, po uzoučkých mostech, nad hlubokými stržemi, kolem vodopádu. Nikde jinde nezažijete tak adrenalinovou hodinku jízdy.

Expozice Soluňského muzea

Stálá expozice Soluňského muzea, obsahuje přes šest set šperků a dalších předmětů z 6. až 2. století před našim letopočtem. Jedná se o zlaté šperky rafinovaných tvarů, překrásných detailů a jemné práce. Dozvíte se, jak se zlato těžilo a zpracovávalo.

Vykrajované pobřeží

Toto pobřeží najdete na východním poloostrově Máni. Pobřeží vypadá, jako kdyby si někdo hrál s vykrajovátkem. Jedná zátoka vedle druhé, v každé pláž a průzračné moře. Lidé se zde považují za potomky Sparťanů a nikdo je ještě nezkrotil ani neovládl.

Vinařství Achaia Clauss

Nachází se pár kilometrů od přístavu Patras. Jedná se o vinařství ze 125-ti letou tradicí. Prohlédnete si sklepy vinařství. Velkým potěšením bude, že po prohlídce vinařství, vždy následuje ochutnávka vín.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)