Řecko – ostrov Kos

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Řecko je místem, které je plné památek a je v naší historii zapsáno velmi významně. Proto láká spousty turistů a to nejen k moři. Když ale do Řecka zavítáte, tak už samozřejmě moři neodoláte.

Nádherná dovolená vás čeká na ostrově Kos

I Kos se samozřejmě pyšní celou řadou kulturních a historických památek. Jedná se o ostrov, který je sice menší, ale panuje zde velice přátelská atmosféra, kterou vytvářejí především domorodci. Díky nížinatému povrchu zde máte možnost chodit na túry nebo se po Kosu projet na kole. Sama si ale moc dobře nedovedu představit to, jak někde chodím v tomto vedru jinam, než k vodě. :-)

Pláže jsou skutečně zajímavé a jsou lemované bohatou zelení. Spíše než oblázkové pláže tu najdete pláže písečné. Čistota vody je dokonalá. Průzračné azurové moře vás bude lákat jak ke koupání, tak k potápění. Vyrazit si můžete na výlety po moři parníkem.

Samozřejmě, že se můžete vydat i na různé typy výletů. Za návštěvu zcela jistě stojí solné jezero, které je nyní již vyschlé, ale i tak nabízí unikátní podívanou. Nádherný pohled nabízí křišťálová plocha, která připomíná led. V zimě je ale jezero plné vody. Jezero leží poblíž místa Tiga ki.

Další střediska na Kosu, kam turisté létají, jsou Agios Fokas, Kefalos, Marmari, Kardamena a Lambi. Díky tomu, že Kos sousedí s Tureckem, tak zde najdete i náboženskou mešitu.

Pro ty, kdo se rádi baví, je na Kosu velké množství barů, diskoték, nočních klubů a restaurací. Kos patří k těm menším ostrovům v Řecku, ale o to je zase krásnější. Je zde velmi viditelný kontrast modré a zelené barvy.

Délka Kosu tvoří 45 kilometrů a z některých míst je vidět i turecké pobřeží v momentě, kdy je dobrá viditelnost. Pokud vás zajímá historie, pak se určitě vydejte na Kosu navštívit hrad rytířů Řádu svatého Jana, s antickou kulturou se zde potom setkáte naprosto všude.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej