Kanárské ostrovy – Lanzarote

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Lanzarote je jeden z nejokouzlujících Kanárských ostrovů, který je mystický a uchvacující. Vulkanická krajina tvoří dokonalý kontrast s čistě modrým mořem. Jak příroda, tak i lidská ruka, zde vytvořili spousty zajímavostí, které stojí za to vidět.

Jsou zde překrásné jeskyně, ale také pestrobarevné zahrady, všude kolem jsou zelené palmy a také kaktusová pole. Klidné vesnice, které jsou velmi pěkné, dělají Lanzarote neodolatelným a zároveň neobyčejným ostrovem. Ostrov Lanzarote byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Nachází se zde stovky sopek, kdy některé z nich jsou ještě činné.

I když poslední sopka bouřila v roce 1824, dodnes jsou v Montaňas del Fuego místa, kde lze ve hloubce pouhých 10 metrů pod povrchem naměřit 600 stupňů Celsia a na povrchu pak 120 stupňů Celsia. Oblast kolem Mountaňas del Fuego  byla prohlášena za státem chráněný národní park Timanfaya. Tento park zcela jistě stojí za to, abyste jej navštívili, pokud zde budete trávit svou dovolenou.

Ostrov je na většině míst pokryt tmavou vulkanickou půdou. Ta je velmi úrodná. Obyvatelé zde pěstují hlavně rajčata a vinnou révu. Mezi významná letoviska patří Playa Blanca, nebo Costa Teguise, zde má rezidenci španělský královský pár.

Playa Blanca byla dříve rybářská vesnice a nachází se na jižní části ostrova. Velká pláž, která zde je, je dokonalým místem pro odpočinek. Kavárny a bary vás lákají jak ve dne, tak i v noci. Nejkrásnější pláže najdete v chráněné oblasti Playas de Papagayo. Na ostrově najdete velmi mnoho děl architekta Césara Manriqueho.

Poznejte krásy, kterých je zde požehnaně a užijte si na Lanzorote dovolenou po celý rok. Pokud nemáte rádi zimu, tak si zaleťte prohřát kosti na Kanárské ostrovy. Ostrov Lanzarote vás zve k tomu, abyste poznali jeho krásu a užili si zde pár dnů volna, které strávíte na sluníčku a v moři.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)