Navštivte Barcelonu

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Barcelona je hlavním městem Katalánska, což je autonomní společenství na území Španělska. Nachází se na severovýchodě této země na pobřeží Středozemního moře. Je to druhé největší město Španělska a má 1,5 milionů obyvatel.

Toto město bylo založeno asi ve 3. století před naším letopočtem. Dnes je rozděleno na 10 městských částí. Mluví se zde španělsky.

Barcelona je jedním z turisticky nejnavštěvovanějších měst.

A co zde turisty láká?

Barcelona je proslavena hlavně díky unikátním architektonickým stavbám známého architekta Antonia Gaudího. Z jeho nejznámějších děl můžeme jmenovat chrám Sagrada Familia. Na tomto chrámu pracoval Gaudí od roku 1883 až do své smrti v roce 1926. Tato stavba se stala jednou z hlavních znaků města Barcelony. Má osm vysokých věží, ze kterých je nádherný výhled na celé město. Bohužel, Sagrada Familia dodnes není dostavěná díky nedostatkům financí (stavba je totiž financovaná pouze z darů). Je 365 dní v roce obestavěná lešením. Z jedné strany se staví, z druhé se už rekonstruuje. Někteří lidé zastávají názor, že po Gaudího smrti měl tento chrám zůstat nedostavěn.

Dalším Gaudího známým dílem je park Güell, kde se mimo jiné nachází Gaudího muzeum, původně Gaudího dům. Celý park je vystavěn v Gaudího stylu, jsou zde nádherné mozaikovité barevné lavičky, budovy, výklenky, fontány, Síň sta sloupů, která připomíná jeskyni se stalagnáty a nespočet vyhlídek.

Dalšími zajímavými místy v Barceloně je muzeum historie, v jehož podzemí najdeme vykopávky z římského období, budova radnice Casa de la Ciutat, loděnice rLes Dassanes, kostel Santa Maria del Mar, nebo El Pi, což je nejstarší kostel ve městě.

Z novějších lákadel pro turisty můžeme jmenovat barcelonský mrakodrap Torre Agbar, který dosahuje do výšky 144,5 metrů, má 33 pater a tvar okurky, nebo Mořské akvárium, ve kterém můžete vidět 22 obřích akvárií a projít se 80 metrů dlouhým skleněným tunelem.

Nejživějším místem Barcelony je bulvár Les Rambles, který se táhne od Plaça Catalunya až k přístavu. Dominantou této ulice je 68 metrů vysoká socha Kryštofa Kolumba. Na tomto bulváru můžete najít nespočet obchůdků a pouličních umělců.

V Barcelóně je toho zkrátka až až. Zde se najde pro každého něco, proto, pokud máte chuť na nezapomenutelný výlet, jeďte právě do Barcelony.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej