4 pojistky, které vám na cestách do zahraničí přijdou vhod

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Každá cesta mimo Českou republiku je velký risk. Osud vám do cesty může postavit mnoho nepříjemností. Drobný úraz i vážné zranění, rozbitá televize na hotelovém pokoji, zpožděný nebo zrušený let, problémy s rezervací a řada dalších situací lehce udělá z vaší dovolené nejhorší noční můru. Existuje efektní ochrana, pojistěte se! Jen základní pojistka však často nestačí!

Klasika v ideální podobě

Společnost vám určitě musí dělat výhodné pojištění do zahraničí. Jak ho poznáte? Jeho pojistné limity jsou minimálně 5 000 000 Kč, vztahuje se na všechny dny, které budete mimo ČR, a nonstop je vám dostupná asistenční služba. Z klasické pojistky jsou kryty náklady typu: převoz do nemocnice nebo zpět do ČR, ošetření u lékaře, operace, pobyt v nemocnici aj. Je výhodnější sjednat pojistku online skrze oficiální stránky pojišťovny. Cenu vám ukáže tato kalkulačka cestovního pojištění, při online sjednání navíc dostanete atraktivní bonusy.

3 výhodné doplňky

Stačí vteřina nepozornosti a druhé osobě způsobíte úraz, nebo škodu na majetku. I v tomto případě se může škoda vyšplhat do milionů korun. Jako ochrana slouží pojištění odpovědnosti, více se o principech jeho fungování dozvíte tady. Pokud vyrážíte na vlastní pěst, bude se vám hodit pojištění storna. Vztahuje se na letenky i ubytování. Samozřejmě si lze koupit i pojištění storna zájezdu. Čtvrtým do party je pojistka zavazadel. Kupujete si jistotu, že v případě ztráty, zpoždění nebo poškození kufrů dostanete náležitou finanční kompenzaci.

Jak se zachovat?

Když se dostanete do jakýchkoliv potíží, ihned se snažte kontaktovat pojišťovnu. Bezpodmínečně se řiďte pokyny asistenta. Je určitě ku prospěchu věci si udělat důkazy o škodě. Skvělé jsou fotografie. Přesné pokyny, jak postupovat, najdete v odpovědích na otázky k pojištění do zahraničí, které pro vás připravila pojišťovna ERGO.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)