Jedno z nejkrásnějších míst na světě

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Víte, o jakém místě je řeč? Ano, je to San Francisco. Se svými 800 000 obyvateli se řadí mezi 14. nejlidnatější město USA. To však není ten důvod, proč je jedním z nejoblíbenějších destinací turistů. Pravým důvodem je nespočetné množství památek a zajímavostí.

derwiki / Pixabay

San Francisco

Už bylo řečeno, že je to 14. nejlidnatější město USA. Co se však za tímto místem opravdu skrývá? Je to město proslulé zejména svými chladnými léty a mírnými zimami, což by někoho mohlo odradit, ale nenechte se ošálit, je to opravdu jedno z nejkrásnějších měst k navštívení. Tamější podnebí je ovlivňováno hlavně Tichomořskými studenými proudy, protože město je ze tří stran obklopeno vodou, Tichým oceánem a San Franciscou zátokou.  Známý je také kopcovitý povrch San Francisca a rozmanitost různých etnických a názorových skupin. Most Golden Gate Bridge, který se stal snad symbolem samotného San Francisca, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů. Dalším znakem San Francisca, který je vhodné zmínit, patří rozmanitost architektury nebo třeba lanová tramvaj San Francisca. Toto město má zkrátka tolik rozmanitostí a originalit, že by bylo na dlouho je všechny zmiňovat.

Co tam navštívit?

Golden Gate Bridge, čínská čtvrť, to jsou naprosté klasiky. Ale co třeba taková pláž? Snad nejznámější pláž je Ocean Beach, která, jak už název napovídá, se nachází na pobřeží Tichého oceánu. Je zhruba osm kilometrů dlouhá a je to úžasné místo na relaxaci. I když teplota vody asi okolo 15ti stupňů je relativně nízká, tak si i přesto lze užít pláž a moře. Nezapomenutelný pohled na San Francisco se Vám naskytne z jedné z největších dominant San Francisca a to Coit Toweru. Proslulý ostrov Alcatraz je jedno z míst, které navštíví snad každý sanfranciský turista. Nachází se tam bývalé největší vězení pro americké zločince. Mezi jedno z nejoblíbenějších míst v San Franciscu patří Pier 39, přístavní molo, na kterém se vyhřívají stovky lachtanů. Lze pokračovat dále a dále, protože San Francisco je opravdu unikátní.

Cena letenek se pohybuje zhruba okolo 20ti tisíc Kč, ale ve slevě se samozřejmě dají sehnat levněji. Ohledně ubytování je lepší ubytovat se na okraji San Francisca, kde jsou hotely značněji levnější. Potom se lze dopravit do centra třeba právě lanovou tramvají, protože byť krátká procházka se na sanfranciských kopcích může hodně prodloužit a také může hodně vyčerpat. V sezóně se cena hotelů pohybuje okolo 1 000 Kč na noc a více. Mimo sezónu je cena hotelů mnohdy až o polovinu nižší.

Závěrem

Toto město je opravdu hodně vychvalováno a snad i právem. Je to jedno z nejkrásnějších měst vůbec, podle mnohých lidí. Samozřejmě, turistů je tam hodně, ale to je snad jenom důkazem toho, že je to opravdu zajímavé místo a má co nabídnout. Tak se na příští dovolenou vydejte do San Francisca, protože to na Vás čeká i se svými novými zážitky a dobrodružstvími!

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej