Aktivní dovolená

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Spousty cestovních kanceláří nabízí aktivní dovolené, ale co to vlastně znamená? Pokud jedete na aktivní dovolenou, tak máte většinou od cestovní kanceláře předem naplánovaný program. Turistika, muzea, památky, poznávání přírody atd. V zimě může být pojatá jako lyžařský zájezd.

anferneelo / Pixabay

Jak vybrat tu pravou aktivní dovolenou?

Velmi záleží na tom, co chcete dělat. CK Fischer, CK MUNDO, CK Adventura a další, to jsou kanceláře nabízející aktivní dovolenou, ať už u nás či v zahraničí. Každá CK má však jiný druh aktivních dovolených. Kupříkladu turistika, cykloturistika, vysokohorská turistiky, outdoorové zájezdy, záleží už jen čistě na Vás.

Cena aktivních dovolených

Ceny se pohybují od 2 000 Kč až po 100 000 Kč. Opět záleží na ubytování, programu a místě. Je samozřejmé, že bude v jiné cenové kategorii aktivní dovolená v Krkonoších a aktivní dovolená v Novém Zélandu. Už i ceny dopravy jsou v těchto dvou případech nesrovnatelné. Finanční dispozice jsou v tomto případě snad to nejdůležitější. Určitě je dobré počítat s dovolenou minimálně půl roku dopředu. Také je dobré vědět, že ne všechny dovolené zahrnují vstupné a pojištění. Peníze si budete muset vzít i s sebou, na jídlo, suvenýry, a kdyby se stalo něco nečekaného, třeba zranění.

Nejkrásnější destinace

Švýcarsko, nádherná země se zachovalou přírodou, je perfektní na zimní i letní dovolené. Švýcarské delikatesy čokoláda a sýry také nejsou k zahození. Další krásnou, především zimní, ale i letní destinací je definitivně Rakousko. Opět Alpy, mu přidávají přímo nadpozemskou krásu. Občas i přes zimu v Rakousku není dostatek sněhu na lyžování, snad jediná sněhová jistota je Göstling. Snad nejznámější je Itálie. Dá se navštívit jak v létě, tak v zimě. Římské památky uchvátí každého turistu stejně jako Benátky. Neopominutelné pro Itálii je italská kuchyně a moře, v zimě zase Dolomity. Mezi nejčastější místa aktivní dovolené v létě patří řecké, španělské a francouzské destinace. Pokud máte rádi exotiku, určitě neopovrhnete Gruzií, Arménií, Novým Zélandem, Patagonií, Tanzánií, Srí Lankou, Kostarikou, Nepálem, Madagaskarem, Marokem nebo Islandem. Jestli chcete jet do exotických zemí, počítejte s vyšší cenou.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)