Do Skandinávie vlastním autem? Před moře se dostanete trajektem

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Na dovolenou do Skandinávie se můžete dostat i na motocyklu nebo vlastním autem. Tato cesta je sice organizačně náročnější než jednorázový nákup letenky, zároveň na ní ale můžete ušetřit – zvláště pokud cestujete ve více lidech a dělíte se o náklady na palivo.

hpgruesen / Pixabay

Cestování po vlastní ose oceníte i v případě, že chcete poznat co nejvíce nových míst a rádi se rozhodujete spontánně. Pokud jedete autem nebo na motorce, tak se můžete zastavit na každém místě, kde se vám zrovna bude líbit.

Najděte si nejlepší spoj

Podobným způsobem se lze do Norska či Švédska vydat buď přes Německo a Dánsko nebo přes Polsko a Pobaltí. Přes moře se musíte následně dostat trajektem. Toto cestování je ale pohodlné a nabídka spojů široká – takže si zajisté vyberete spoj, který vám bude časově i cenově vyhovovat.

Pokud se rozhodnete jet trajektem z Pobaltí, můžete vyrazit hned z několik přístavů, záleží na tom, kam až chcete dojet. Kromě toho je samozřejmě důležité, do kterého města míříte – abyste se co možná nejvíce přiblížili vašemu cíli.

Z litevské Klaipedy se dostanete do švédského Karlshamnu. Z Lotyšska můžete zkusit buď spoj Riga – Stockolm, případně jet z Liepaji či Ventspils do Nynashämnu. Do Stockholmu doplujete trajektem i z estonského Tallinnu. Do švédského Kapellskaru se vás trajekt doveze například z města Paldiski.

Podobné články

Sdílej