Dobrodružství v horách

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

By: Els

Pro každého dovolená znamená něco jiného. Někdo chce být u moře, jiný navštěvuje historická města a jsou lidé, kteří si užívají pobyt v horách. Pokud mezi ně patříte i vy, tak byste neměli přijít o krásný zážitek ze Slovenska a z Vysokých Tater.

Hurá do hor

Vysoké Tatry jsou velmi krásné. Ať už jste na jakémkoliv místě, vždy máte kolem sebe krásnou přírodu a člověk se najdou, cítí jako v ráji. Vodopády, skály, stromky a čistý vzduch. A každý si najde stezku, která by se mu líbila. Avšak pravdou je, že ne všechny turistické trasy jsou náročné. A tak mnohdy nezbývá nic jiného, než se vcítit do kamzíka a skákat po kamenech s lehkostí, abychom si nezlámali nohy.

Procvičte si své nohy

Vysoké Tatry skrývají nesčetné množství značených turistických cest, kde si můžete udělat pěknou procházku do přírody a zároveň si protáhnout své nohy. Můžete se nechat unášet pohledy na skály a vrcholky kolem sebe, nebo také můžete vidět sem tam nějakou říčku, v nejlepším případě i vodopád anebo navštívit nějakou turistickou chatu, kde mnoho stezek končí. Pravdou je, že zde se sice můžete občerstvit, ale musíte si nachystat nějaké to euro navíc, protože je zde vysokohorská přirážka.

Sportujte i při chůzi

Existuje sportovní aktivita, kterou můžete praktikovat i na horách. Bývá označena jako Nordic Walking, ale jde o běžnou chůzi, kterou doplníte hůlkami. Je to výborný způsob, protože tak do pohybu zapojíte celé tělo a zároveň si nepřetěžujete klouby. Velmi vhodné je to pro starší lidi, kteří s klouby mívají problémy, protože takto si mohou pomoct. Hůlky si můžete sami zakoupit anebo jsou zde i střediska, kde vám je zapůjčí a dokonce s vámi může jít na procházku instruktor, který vám vysvětlí, jak hůlky používat, aby to bylo efektivní.

Když už opravdu bolí nohy

Jsou lidé, kteří si pěší túru až tak moc neužívají a dávají přednost pohodlnosti. Samozřejmě, že do Vysokých Tater se může jít podívat i člověk, který není aktivní sportovec či turista. A je to jednoduché díky velkému množství lanovek. Existuje mnoho druhů lanovek, které vás dovezou buďto přímo až na vrchol a vy si můžete užívat jen výhled. Anebo aspoň do nějaké části, abyste nemuseli vyšlapat celý kopec, ale jen polovinu anebo posledních pár kilometrů. Pravdou je, že lanovka je sice dražší, než vyjít si kopec po svých, ale zase si nenamůžete nohy a rozhodně budete mít pohodlnou variantu.

Počasí

Dávejte si pozor na počasí, protože v horách bývá zrádné. A i ve Vysokých Tatrách se často mění a nikdy s přesností nevíte, jak ten den bude. Navíc se zde můžete i krásně opálit. Protože, když jste na vrcholku, tak jste blíže sluníčku a je jasné, že do vás bude více pálit, takže i na hory mějte sbalený opalovací krém.

Dovolená na horách je opravdový zážitek, sice nepřijdete odpočatí, ale přijdete si mnoha zážitky.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej