Dovolená 2014 s partou přátel. Kde ji strávit?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Léto má většina z nás spojené s dovolenou. Jak si ji ale správně naplánovat, ke spokojenosti všech?

Hlavní zásada co se dovolených týká je plánovat dopředu. Jednak si tak ušetříte stres, který vás nemine při hledání dovolená na poslední chvíli a také ušetříte finance ve své peněžence.

Dovolená se skvělou partou

Další celkem velmi dobrou radou je, naplánovat si dovolenou v partě lidí. Platí tady známé pořekadlo: „Víc hlav víc ví a víc vymyslí“. Dovolená v partě lidí se vyplatí hned z několika důvodů. Prvním a hlavním důvodem je ušetření financí. Při pořízení dovolené v partě lidí se náklady spojené s dovolenou dělí mezi celou patru.

Kam tedy společně vyrazit?

Možností je nepřeberné množství. V létě se dá dovolená s partou naplánovat kamkoli. Navštívit můžete zahraničí, exotické země či můžete zůstat v České republice. Záleží jenom na vaší dohodě, která z možností je pro vás nejlákavější.

V článku se Vám pokusíme přinést inspiraci, kam se vydat na dovolenou 2014 léto.

Dovolená léto 2014 – apartmány u moře

Naplánujte si dovolenou například v Řecku u moře v pronajatém apartmánu. Pozor si akorát dejte v případě, že chcete jet s cestovní kanceláří. Cestovní kancelář vám umožní pouze omezený počet lidí v apartmánu. Vhodnější je proto volit situaci, kdy si apartmán pronajmete přímo od majitele. Finanční částka bude menší a může vás bydlet i více v jednom apartmánu. Standardní výbavou je kuchyňka s vařičem, koupelna a WC. Vařit můžete z místních surovin, nebo si přivézt zavařené jídlo sebou. Apartmány se dají v době dovolených pronajmout skoro všude.

Dovolená léto 2014 – horské túry

Pokud nemáte s přáteli v oblibě chytání bronzu na mořských plážích, zkuste něco akčnějšího. Máte rádi výlety? Tak skvělou příležitostí je pro vás dovolená na horách. Podnikat můžete různé vysokohorské túry. I na horách si užijete dosti sluníčka, načerpáte síly a čerstvý vzduch do plic. V horské chatě dostane čerstvě nadojené kravské mléko. Navíc uvidíte i kus divoké přírody. Jediným větším výdajem za tuto dovolenou bude investice do pořádných bot.

Dovolená léto 2014 – Česká republika

Dovolená u nás vás finančně vyjde úplně nejlevněji. Navíc se Česká republika vyznačuje velkým množství značených turistických tras a cyklostezek. Tyto trasy Vás zaručeně provedou nejen krásami českých hor, za poznáním české historie, gastronomie a dalších malebných zákoutí této republiky.

Česká republika je nejen zemí piva, ale také rozmanitého kulturního dědictví a krásné přírody. O dovolené léto 2014 můžete s partou navštívit hned čtyři národní parky. Krkonošský národní park se svými lesnatými svahy a zaoblenými vrcholky. Národní park Český ráj s překrásnými pískovcovými skalami. Národní park Šumava s přehradou Lipno, které patři k turisticky nejoblíbenějším místům.

Při plánování a pořizování dovolené 2014 léto pamatujte na to, že v případě vycestování do zahraničí se vyplatí letenky kupovat co nejvíce dopředu. To samé platí u pronájmu bytů či apartmánu. Čím dříve si to zařídíte, tím levněji Vás dovolená vyjde. Velkou výhodu je, že dovolenou strávíte obklopeni svými přáteli a tak vám navždy zůstane v paměti.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)