Dovolená last minute all inclusive

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Dovolenou last minute all inclusive není tak lehké sehnat. Často je velmi brzo vyprodaná, protože bývá levnější a navíc s plnou penzí.

Co to znamená last minute?

Pojem „last minute“ je opakem tzv. first minute zájezdů. Jsou to zájezdy nebo dovolené koupené na poslední chvíli se značnou slevou. Většinou se tím myslí dovolená, která bude započata v průběhu zhruba dvou až tří týdnů, zlevněná až o desítky procent, protože se daná cestovní kancelář snaží vyprodat zbytek lístků.

Co znamená all incusive?

Nápoje, jídlo, služby, to všechno zahrnuté v ceně pokoje, to je dovolená all inclusive. Výraz „all inclusive“ doslova znamená „všechno v ceně.“ Záleží však na destinaci, hotelu a cestovní kanceláři, co „všechno“ to je. Lidé mají často zkreslenou představu, o tom, že na dovolené all inclusive, mají opravdu, co si umanou. Ne vždycky, respektive nikdy to tak není. Zeptejte se pro jistotu vždy v té cestovní kanceláři, kde si zájezd nebo dovolenou objednáváte, co vše zahrnuje  výraz „all inclusive“ tam.

Dostupnost takovýchto zájezdů

Dostupnost těchto zájezdů je jedním slovem menší, než u ostatních druhů dovolených. Nabídka je sice poměrně velká, ale velmi často se obměňuje, navíc jde poměrně hodně na odbyt, zvláště v těchto jarních měsících, na začátku léta, nebo na začátku zimy, kdy se objednávají především dovolené v horách. Takže se musí vychytat správná chvíle ke koupi, je to spíše o náhodě, na jaké zájezdy nebo dovolené zrovna v té dané chvíli narazíte.

A co cena?

Cena zájezdů či dovolených all inclusive je mnohdy jen o trochu větší než u normální plné penze. Když k tomu přidáme ještě fakt, že je to dovolená na poslední chvíli, ve slevě, mnohdy rapidní slevě, vyplyne z toho, že se takováto dovolená opravdu vyplatí. Rozmezí cen je zhruba od 7 000 Kč za zájezd, až po nějakých 90 000 Kč za delší dovolenou, většinou v neobvyklých destinacích jako je Island nebo Peru, nebo ve velmi častých a známých destinacích jako je Florida. Už zbývá jenom si vybrat tu správnou destinaci, na kterou máte finance a můžete vyrazit.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)