Slovensko, skvěle strávená dovolená

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Zajeďte si na dovolenou k sousedům. Doby, kdy jsme byli Československem, jsou sice pryč, o to větší důvod tedy je, si příjemná místa oživit.

janka00simka0 / Pixabay

 

V regionu Beskydy, který se skládá, jak z české strany tak i z té slovenské, leží mnoho zajímavostí, které budou bavit všechny věkové kategorie. Tento region začíná v okolí města Čadca a končí kousek za Žilinou. Celý region je protkán hustou sítí železnice a autobusové dopravy. Navíc se dá z Prahy na Slovensko dostat už za 5 hodin vlakem, proto klidně auto zanechte doma. Peníze, které utratíte za lístky na vlak, jsou nižší, než cena pohonných hmot.

 

Ekologie dnes vládne světem. Díky tomu můžeme dýchat čerstvý vzduch, pít zdravou vodu a jezdit levněji vlaky či sportovat. Slovensko o tom ví své a snaží se celý tento region zapojit do ekologie víc a víc. Svědčí o tom i fakt, že je všude uklizeno, Evropská unie dává granty na opravu městských úřadů, vystavení informačních center, označení jak cyklostezek, tak i stezek pro pěší. Vytváří se nově i průvodci ekoskanzeny a agrofarmami. Momentálně tím žije celý region Slovenska.

Jak už jsem v úvodu předeslala, každý si na Slovensku něco najde. V zimě se zde dá například poměrně dobře lyžovat, je zde mnoho upravených sjezdovek. Jelikož se lidé stále více přesouvají na vysokohorské hřebeny Alp, za lepším lyžováním, tyto místa na Slovensku jsou tak skvělé příležitosti, jak naučit svoje děti lyžovat, bez zbytečných obav o jejich zdraví. Pokud by vám nevyhovovali zasněžené kopce, můžete se místo toho vydat na léčebné kúry, do některých z místních lázní. Typickým příkladem jsou Rajecké Teplice, kde si užijete klid, pohodu a odpočinete si. Místo je vhodné také pro seniory.

rhythmuswege / Pixabay

 

 

V létě je zde také mnoho možností. Jsou zde hory, řeky, hrady, zámky, kulturní akce a mnoho dalšího. Najdou si zde něco všichni lidé, ve všech věkových kategorií. A komu by nestačilo pouze toto dobrodružství, může okusit místní halušky s brynzou nebo tolik dobrý mátový čaj a nějakou z domácích limonád. Jíst se přeci musí a místní chutě vás jistě nadchnou.

 

Mnoho informací se dá najít také na internetu. Stačí zadat do vyhledávače město, kam byste se chtěli podívat. A u toho už bývají i informace, co se dá dělat v okolí. Pomoci vám může také internetová aplikace, která za vás najde všechny autobusové linky, pokud jste uvízli někde daleko od místa pobytu. Nakonec vám při plánování vašich výletů pomůže také webová stránka Cestovné poriadky, kde najdete spojení vlaků, autobusů, příměstských i městských linek.

 

Nejdůležitější informace na závěr. Všude na Slovensku existují přírodní rezervace a národní parky, kde se dají potkat medvědi, rysy a vlci. Většinou jsou to zvířata, která se k lidem ani nepřiblíží. Ale přeci jenom obezřetnosti není nikdy dost. Kromě těchto šelem, vám ale žádné jiné nebezpečí nehrozí. Budete na dovolené ve společensky a politicky stabilním státě.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)