Dovolená v místech, které známe z televize

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Existuje spoustu krásných míst a právě mnoho z nich vídáme i v našich oblíbených filmech a pohádkách. A pokud se vám zalíbí, klidně se za nimi můžete vydat na dovolenou. Tak který film je váš oblíbený?

Indiánská osada na dosah

Snad všichni lidé každé generace znají Vinetu. Na mayovkách vyrůstalo spoustu lidí, a všichni si je velice oblíbili. Pokud se chcete vcítit do doby indiánských osad, tak musíte místa z filmu navštívit. Asi se nebudete divit, když zjistíte, že náš oblíbený Vinetu byl v Chorvatsku, protože právě zde se nachází Národní park Plitvická jezera, která okouzlila režiséry natolik, aby zde natočili hned několik dílů. Určitě tohle místo uchvátí i vás a to nejen díky indiánskému filmu, ale také díky tomu, že je zde spoustu romantických cestiček a stezek, do kterých se jistě zamilujete. Vstup je zde sice zpoplatněný, ovšem za zážitek, který vás čeká, to stojí.

yanjing / Pixabay

Zamilovaní musí do Itálie

Lásku mezi Romeem a Julii zná celý svět a každý ví, že to musela být láska ž za hrob, když kvůli ní obětovali dva mladé životy. Každý správný student, musí vědět, kde Romeo vyznával lásku své Julii, protože se to běžně učí ve škole. Pokud jste zapomněli na školní léta, tak vám prozradím, že právě ono místo, které znáte nejen z literatury, ale také divadla můžete vidět v italské Veroně. Není divu, že si Shakespeare vybral pro zrození velké lásky právě tohle město, jelikož se můžete projít mezi romantickými malými uličkami a obdivovat krásné historické budovy. Dokonce můžete nehlédnout i do domu samotných Kapuletových.

Fantazie v přírodě

I když Pán prstenů je poměrně novodobá tvorba, už je proto, že se jedná o fantazy žánr. Ovšem i přesto nadchnul neuvěřitelné množství lidí a určitě každý vzdělaný člověk jej někdy četl nebo viděl. Některé možná překvapí, že svět z filmu Pána prstenů opravdu existuje. Od nás je sice Nový Zéland daleko, ovšem pokud chcete zažít dovolenou po stopách Pána prstenů, tak byste si měli našetřit anebo si zde najít brigádu. Rozhodně je to krásné země, ve které nemusíte obdivovat pouze městečka, která byla ve filmu, ale i úžasnou přírodu, kterou hned tak někde neobjevíte.

Jaký film je váš oblíbený?

Vytáhli jsme tři největší klasiky, ovšem je spousta filmů, jejíž místa jsou reálná a vy je můžete navštívit. Ovšem záleží na tom, jaký film je váš oblíbený. Pokud máte například rádi pohádky, tak si určitě dovolenou naplánujete do zámku či k zřícenině. Ovšem zde milujte film Účastníci zájezdu, který byl velkým hitem a dodnes se pouští cestujícím po cestě do Chorvatska, tak hurá na Jadran. Každopádně, pokud si nejste jistí, kde by vaše dovolená měla letos směřovat, filmy a pohádkou jsou perfektním katalogem.

Stačí jen chvilka a může z vás být indián, zamilovaný mladík či hobit. Vžijte se do atmosféry vašeho oblíbeného filmu třeba na vaši letní dovolené.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)