Letecky za sluncem. Které země frčí?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Vybíráte svou letní dovolenou? Tak si pospěšte. Cestovní kanceláře varují, že v důsledku výpadku letounů Boeing Max bude v nabídce o mnohem méně last minute zájezdů než loni. Necháte-li svůj výběr na poslední chvíli, riskujete, že pobyt ve své oblíbené destinaci budete muset posunout na pozdější měsíce. 


V žebříčku nejoblíbenějších turistických destinací u Čechů stále vede 
Chorvatsko. Následované překvapivě Slovenskem, které loni z druhého místa sesadilo Itálii, jež se tak ocitla na místě třetím. Na čtvrtém zůstává Řecko a pátém Rakousko. Zájem se opět probouzí i o Egypt, který v loňském roce dokonce předstihl Španělsko. Bulharsko a Maďarsko následují až za ním. 

Nejoblíbenější letoviska? Rěději ne

Opravdu ale chcete svou dovolenou strávit se stovkami tisíc českých turistů? Zájem o výše zmíněné destinace se samozřejmě odvíjí od množství turistů, které je navštíví. Jejich počet nejvíce kulminuje v sezóně, kdy jsou tamní all inclusive rezorty naplněné přímo k prasknutí. Pokud se na plážích odmítáte tísnit s dalšími několika tisíci turistů různých národností, doporučujeme buď vycestovat mimo sezonu, nebo jinam. Planeta Země je velmi pestrá a disponuje i spoustou míst, která se neobevují v žádných žebříčcích. 

Dovolená na Zanzibaru? Skvělá volba

Zvažte třeba dovolenou na Zanzibaru. Čekat vás zde budou bílé pláže, azurově modrá voda, neporušené korálové útesy i mělké laguny, které možná znáte z dokumentárních pořadů. Během našeho léta tu sice oficiálně panuje zima, která ovšem v tamních podmínkách představuje pro nás naprosto ideální počasí. Dovolená na tomto ostrově v Indickém oceánu navíc nemusí být moc drahá. Na cklub.cz například čtrnáctidenní all inclusive pobyt ve čtyřhvězdičkovém rezortu seženete za necelých 40 tisíc korun! 

Exotické Thajsko má i v létě co nabídnout

Velmi lákavé v tomto ohledu je i exotické Thajsko. I to se může pochlubit bělostnými plážemi, ale i masivními pohořími, čajovníkovými plantážemi a samozřejmě pulzujícím Bangkokem. Hlavní turistická sezóna v této jihoasijské zemi sice vládne od konce listopadu do konce března, což ale neznamená, že v ostatních měsících tu hoteliéři mají zavřeno. Naopak. Od června do října tu sice vládne vlhčí období, kdy tu a tam sprchne, ale věřte, že se jedná o deštíky veskrze příjemné. A ostrov Koh Samui je od monzunu téměř zcela ochráněn. 

Jak vybrat leteckou společnost

Pokud máte destinaci vybranou, zbývá jen vybrat leteckou společnost, která vás na dovolenou snů dopraví. Pořizujete-li zájezd od cestovní kanceláře, zřejmě budete tohoto výběru ušetřeni. Jiné to je u cest tzv. na vlastní o pěst. I v tomto případě však doporučujeme obrátit se alespoň na cestovního agenta, který se vyzná v nabídce a je schopen vám najít letenky za těch nejvýhodnějších podmínek. Ty se totiž u jednotlivých společností mohou velmi lišit. 

 

Podobné články

Štítky

Sdílej