TOP 4 cenově dostupných dovolenkových destinací pro rok 2019 aneb Kam letos vyrazit za sluncem za levný peníz?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Slovíčko levně berte s rezervou. Konečná výše útraty samozřejmě nezáleží pouze na lokalitě, ale spíše na způsobu, jakým dovolenou prožijete. Své o tom vědí backpakeři – odborníci na cestování za hubičku. Pobytu v dražších zemích se nevyhýbají, a naopak si ho užívají. Na druhou stranu jsou místa, ve kterých se dá dovolená strávit velmi výhodně bez velkých kompromisů. Vyberete-li si za cíl některou z následujících destinací, rozhodně neuděláte chybu!

Jižní část Nilského údolí (Egypt)

Dovolená v Egyptě dnes sice nezavání exotikou jako kdysi, ale stále se těší slušnému zájmu. A některá místa přitahují milovníky dobrodružství jak magnet. Pokud máte spadeno na prohlídku historických pamětihodností, zvažte výlet za starověkými památkami lemujícími řeku Nil mezi Luxorem a Asuánem. Vstupné je velmi levné a v případě výletu lodí lze srazit celkovou cenu koupí balíčku, který zahrnuje i jídlo a pozemní dopravu. Průvan v peněžence však nemusí nastat ani při cestování na vlastní pěst. Plavba po Nilu je navzdory atraktivitě velmi dostupným zážitkem.

Maledivy

Ano, čtete dobře. Ačkoliv jsou vnímány jako ryze luxusní destinace, v posledních letech výrazně přibylo tzv. guesthousů, které nabízí mnohem levnější ubytování. Chcete-li si užít šnorchlování a potápění mezi nádhernými atoly v jedné z nejexkluzivnějších destinací světa, sbalte si kosmetiku na opalování a zaleťte si na Maledivy. K nejoblíbenějším ostrovům patří Dhigurah, Maafushi a Rasdhoo, ovšem za pozornost stojí i mnohé další. Kromě pohlednicových pláží se vám pod kůži dostane také specifická maledivská kultura.

Bangladéš

Na první pohled je skromný a nenápadný, ve skutečnosti nabízí spoustu jedinečných zážitků. Bangladéš je chudá rozvojová země, ale z pohledu turisty je o to zajímavější. Kromě nejdelší asijské pláže láká na národní park Sundarbans s divokými tygry, mangrovové lesy a nespočet náboženských staveb včetně jednoho z nejvýznamnějších jihoasijských buddhistických klášterů. Ruiny Somápura Mahávihára byly znovuobjeveny v 19. století a jakožto významné archeologické naleziště jsou na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Slovinsko

Závěr patří Slovinsku – zemi, do které se dá dojet snadno a rychle autem. Nevábí exotikou a nepatří k destinacím, kterými se člověk chlubí známým ještě několik let po dovolené. Přitom nabízí pestrý mix netknuté přírody, romantické atmosféry kouzelných přístavních městeček a chutné kuchyně. Dovolená je skvělou volbou pro příznivce outdoorových aktivit i klasické dovolenkáře preferující lenošení u vody. Moře má v srpnu až 26 °C a sluníčko není radno podcenit – určitě si přibalte krém nebo olej na opalování!