Doutníky, rum i památky UNESCO. To všechno nabízí Kuba!

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Walkerssk / Pixabay

Když se řekne poznávací zájezd, spousta lidí si představí výlet do Paříže, Říma, Londýna a dalších evropských destinací. Věděli jste ovšem, že můžete za poznáním vyrazit i k moři? Konkrétně třeba na Kubu, kam se dá bez problémů vydat i v zimě. Období od prosince do dubna je dokonce nejlepší roční dobou pro turisty, protože se tím vyhnete horkům a hurikánům. Tak na co čekáte, vystupte ze své komfortní zóny a vydejte se letos v zimě za dobrodružstvím!

Vánoce a Velikonoce nejsou příliš šťastnou volbou pro návštěvu Kuby, jelikož v těchto termínech bývá poměrně turisticky vyhledávanou destinací. Zvolte si ale pro zájezd na Kubu kterýkoliv jiný termín a nebudete litovat. Místo zimní bundy se vybavte svetrem a nezapomeňte na plavky.

Pláže jsou samozřejmostí

Karibský ostrov Kuba se chlubí bělostnými plážemi a průzračným mořem. Byl by hřích se v něm nevykoupat, takže nemusíte mít strach. I poznávací zájezdy zaměřené na seznámení se s místní kulturou a zajímavostmi pamatují na plážový odpočinek.

Ani o doutníky a rum nebudete ochuzeni

Co by to bylo za poznávací zájezd, kdybyste neochutnali místní speciality? A jelikož Kuba je proslulá zejména doutníky a rumem, nezbývá nic jiného, než je vyzkoušet. Uvidíte obrovské tabákové plantáže i farmy, ochutnáte Cuba Libre s nejlepším rumem a napijete se rovněž vyhlášeného koktejlu Canchanchára.

Kuba je plná památek UNESCO

Málokdo tuší, že na Kubě se nachází celkem 9 památek zapsaných na seznam UNESCO. Jedná se o město Havana s jeho opevněním, hrad San Pedro de la Roca, dva národní parky a spoustu dalších zajímavých míst. Koneckonců můžete je poznat na vlastní oči a ještě se u toho naučit kroky salsy či navštívit oblíbený bar Ernesta Hemingwaye. Podívejte se na zájezdy na Kubu od společnosti Redok a splňte si sen. Odvezete si skutečně nezapomenutelné zážitky.

Podobné články

Štítky

Sdílej