Přemýšlíte nad zimní dovolenou? Víme, kam jet

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Aktivní dovolená a přitom relax a odpočinek. To jsou představy Čechů, jak trávit zimní dovolenou. Když už plánujete vyrazit na hory, rozhodněte se pro Rakousko. Leží v přijatelné dojezdové vzdálenosti a přitom nabízí kvalitní sněhové podmínky. I když vyrazíte na konci jarních prázdnin, nemusíte se bát, že nepojedou vleky.

Zábava 365 dní v roce

Lyžování v Rakousku si můžete užít kdykoliv, a to nejen v hlavní sezóně. Oproti Česku se jde sbalit kdykoliv a vyrazit na lyžování na ledovci. Rakousko v tomhle nabízí spoustu možností. Vyjet lze třeba do Kaprunu, kde jsou široké svahy ve výšce tři tisíce metrů nad mořem. Nechte se zlákat i na Pitztalský ledovec v Tyrolsku, kde najdete tratě všech obtížností. Lyžaři si oblíbili i oblast Öttztal s 141 kilometry sjezdových tratí. Lyžování Rakousko nabízí opravdu zajímavé. Dalšími známými lokalitami jsou například korutanský ledovec Mölltal s podzemní dráhou nebo Stubai nedaleko Innsbrucku. Neopomenutelným ledovcem je Hintertux, kde je celoroční provoz. Nejdelší sjezd má dlouhých dvanáct kilometrů a vede až do údolí. Kromě lyžařů si ve střediscích přijdou na své i snowboardisté a freerideři.

Lyže a zábava

Pokud jedete na dovolenou v zimním období, nesmíte také zapomenout relaxovat. To vám umožní termální lázně Rakousko. Po náročném dni na lyžích se lze uvolnit přímo v Kaprunu na úpatí ledovce. Najdete tam vnitřní i venkovní bazény teplotu od 34 do 36 stupňů. Termály Rakousko charakterizují stejně tak jako sjezdové lyžování. A pokud náhodou nechcete jet na hory, vyrazte rovnou do wellness či lázní a se nechte hýčkat a rozmazlovat. Vybrat si můžete například Bad Hofgastei a Bad Gastein devadesát kilometrů jižně od Salcburku,  je zde 17 termálních pramenů. Využít lze i tamní turistické trasy a další sportovní a kulturní možnosti.

Podobné články

Štítky

Sdílej