Jak na levnou dovolenou v USA?

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Los Altos Story Tree, Kalifornie, USA

Los Altos Story Tree, Kalifornie, USA, Autor obrázku: Wonderlane

Spojené státy americké, zkráceně USA, jsou vysněnou destinací všech turistů. Přece kdo by se nechtěl podívat do země neomezených možností? Do země, jejíž území se rozkládá od arktických poloh na Aljašce až po tropy na Floridě a pobřeží Mexického zálivu? Do země, která určuje světové trendy, pyšní se mnoha přírodními parky a s nejmocnějším mužem planety?

Důvodů, proč se vydat do USA, je mnoho. Bohužel ne každému se splní sen o návštěvě této zajímavé země, protože cena zájezdů patří mezi ty nejvyšší. Běžná cena poznávacích zájezdů do USA se pohybuje kolem 50 – 100 tisíci korun. Pokud patříte mezi, kteří si takovouto částku nemohou dovolit, tak právě teď pořádně zbystřete! Letenky do USA totiž pořídíte i pod 10 000 Kč!

Pokud patříte mezi aspoň průměrně nadané cestovatele, tak pro vás nebude problém si zajistit dovolenou svépomocí a vydat se do USA na vlastní pěst. V takovém případě se můžete dostat celkově na částku, která bude pouhým zlomkem běžné ceny za zájezdy do USA.

Nejčastěji začínají turisté svoje putování po USA v New Yorku. Nejlevnější letenky do New Yorku lze běžně sehnat za cca 10 tisíc korun. Občas se však vyskytne i speciální akce, kdy lze rezervovat letenky i za 5-7 tisíc. Pro takové akce doporučujeme sledovat AkcniLety.cz, kde naleznete všechny letenky levně.

Najít kvalitní ubytování není problém. Výběr je dostatečně široký, abyste si mohli vybrat z levnějších hotelů vhodných spíše pro akčnější turisty, kteří hotel využijí pro přespání na 1až 2 noci a poté se vydají dále, ale i z luxusnějších hotelů pro fajnšmekry. Levnější hotely začínají na ceně kolem 1 tisíce korun za noc.

Celková cena za letenky a ubytování (10 dnů) by se pohybovala kolem 20 tisíc korun. K této částce je nutné ještě připočíst vstupné na atrakce, pronájem auta nebo jízdenky a letenky ve vnitrozemí USA, pokud se rozhodnete nezůstávat na 1 místě. I v takovém případě bude však váš vlastní „zájezd“ o několik desítek tisíc levnější, než když si zakoupíte předem vytvořený zájezd u cestovní kanceláře. Navíc má vlastní zájezd jednu nesmírnou výhodu – nemusíte se nikým řídit a ohlížet na další účastníky zájezdu.

Ještě si myslíte, že je dovolená v USA pouze pro vyvolené?