Dovolená v Evropě pomalu končí, v Thajsku je ale pořád nádherně!

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem


Lákají vás jedny z nejkrásnějších pláží světa, nádherná příroda a asijská kultura? Máme pro vás dobrou zprávu. V Thajsku je pořád nádherně!

V Evropě sezóna pomalu končí, v Thajsku začíná. Brzy skončí období dešťů a nastane ten nejlepší čas, kdy se tam vydat. Nepromeškejte to!

Čeká tam na vás ráj plný slunce, nedotčené přírody, skvělého jídla. Koupat se budete v průzračně čistém moři, domů se vrátíte nejen nasyceni zdejšími dobrotami, ale i nezapomenutelnými zážitky.

Začněte v Bangkoku

Vysoké mrakodrapy, taxíky, dopravní zácpa, chaos, ale i nádherné staré chrámy, supermoderní obchodní centra. To vše je Bangkok, jeden z nejdůležitějších dopravních uzlů v Asii.

Zajděte se projít Královskou cestou k chrámovému komplexu Wat Saket a Zlaté hoře, odkud si odnesete dechberoucí pohled na uspěchané město. Podívejte se do parku Sanam Lunang, řeku Chao Praya, obdivujte současný Královský palác i bývalý Královský palác Wat Arun. Nezapomeňte ani na chrám ležícího Buddhy Wat Pho, jeden z nejstarších bangkokských chrámů.

K Bangkoku neodmyslitelně patří trhy. Vydejte se na ně i vy, třeba rovnou na ty plovoucí, jejichž tradice sahá daleko do minulosti. Trh plovoucí po kanálech, Amphawa, vám vezme dech. Stovky loděk vrchovatě naplněných bylinkami, ovocem, tygřími krevetami, oblečením – to jinde neuvidíte.

Svou krásu má i „Nebezpečný trh“ – Maeklong. Ten se pro změnu koná na železnici. Opravdový adrenalinový zážitek. Jakmile se ozve siréna, která signalizuje blížící se vlak, obchodníci posunou stánky dál od tratě. Jakmile vlak projede, zase se vrátí na své místo.

Čtěte také: Poznejte Bagkok za čtyři dny

Asi 170 km od Bangkoku najdete chráněnou rezervaci Khao Yai zapsanou na Seznamu světového dědictví UNESCO. Pokrývá hornaté území, kde najdete stále zelený prales i travnaté páně. Hustou džunglí se klikatí mnoho cestiček, které vás dovedou až k vodopádům a vyhlídkám. Můžete tu spatřit na 900 různých druhů zvířat a ptáků, pestrobarevné motýly a krásné orchideje.

Noční život v Pattaye

Přímořské letovisko, kde si užijete dovolenou snů. Noční život domorodců poznáte v ulici Walking Street. Milovníci přírody nesmí vynechat tropickou zahradu Nong Nooch, koho lákají památky, ten zase musí navštívit Svatyni pravdy.

Klid a odpočinek na Krabi

Právě tady můžete odpočívat a čerpat síly na pláži Railay, kam se dostanete jedině lodí. Krásné bílé písčité pláže, vápencové útesy, unikátní jeskyně, laguny ukryté ve skále, žádné silnice. Na své si tu přijdou i sportovci. Třeba horolezci si zamilovali stezky po skalnatých ostrůvcích.

Ko Chang a Ko Pha-Ngan

Ty nejhezčí z velkých ostrovů Thajského zálivu. Dlouhé pláže s bílým pískem, průzračně čistá voda, která je rájem potápěčů, výlet do džungle, hra neskutečných barev, které na obloze vyčaruje západ slunce. To vše tu na vás čeká.

Za zmínku a návštěvu rozhodně stojí vodopád Nam Tak Khlong Prao, který padá úzkou skalní štěrbinou do velké tůně, kde se můžete vykoupat. Takový zážitek si jen tak odněkud neodvezete.

Užijte si dovolenou i na podzim. Proč sedět doma, když stačí sehnat volnou letenku, nasednout do letadla a nechat se odnést za krásami nedotčené přírody, úchvatné historie a nejkrásnějších pláží světa.

 

Podobné články

Štítky

Sdílej