Země čajů i historických monumentů – Srí Lanka

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Toužíte-li po změně, dopřejte si trochu exotiky a objevte krásy východu. Srí Lanka je ostrovní stát ležící v jihovýchodní Asii, který nabízí mnoho dobrodružství.

aamrishath / Pixabay

Čajový ráj

Srí Lanka není jenom plná krásných pláží, navštívit můžete zajímavá místa, jako je sloní sirotčinec nebo plantáže s cejlonským čajem. Plantáže jsou nádherné zelené oblasti plné bujných rostlin. Výhled na tento nádherný výjev je nezapomenutelný. Nabízí se vám jedinečný zážitek, jak nahlédnout do tajů tohoto ostrova, který je velkým vývozcem čaje.

Nádherná kopcovitá krajina Celjonu je perfektní pro prozkoumávání ostrova pěšky, protože jedině tak dokonale poznáte místní život spolu s jeho nádherným okolím.

Zajímavá historická místa

Na Srí Lance najdete mnoho zajímavých míst, jakým je i Sigirya – archeologické naleziště. Jedná se o pozůstatek palácového komplexu, jehož vznik se datuje do 5. století. Dnes toto místo patří na seznam UNESCO. Návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na nástěnné malby a pozůstatky malebných zahrad.

Druhým největším městem na Srí Lance je Kandy, kde se nachází Chrám Buddhova zubu. Původní chrám, který se však nedochoval, pochází z roku 1600. Toto místo je zajímavé především tím, že je zde uložená významná relikvie zvaná Buddhův zub.

Sloní sirotčinec

Místo zoologické zahrady, které jsou typické u nás, můžete na Srí Lance navštívit sirotčinec pro malá slůňata. V této přírodní rezervaci chovají slony, o které se zde starají a vy můžete toto místo plné roztomilosti také navštívit.

Národní park Yala

Jak již bylo zmíněno, na Srí Lance je nádherná příroda, která láká k procházkám. Mezi nejnavštěvovanější místa této země patří Národní park Yala, který leží na jihovýchodním pobřeží. Rezervace je velmi stará, založena byla už ve 3. století př. n. l. Vstup do rezervace je povolen pouze v džípech, avšak i přesto je možné vidět zde velkou spoustu různých zvířat – nejrůznější druhy ptáků, pávy, kohouty, marabu, ale i jiná zvířata jako jsou krokodýli, jeleni nebo želvy. U vodních ploch a ve skalnatých částech parku lze vidět vodní buvoly, ale i jejich lovce.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej