Objevte tajuplné krásy severního Thajska

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem


 

Thajsko, to nejsou jen bělostné pláže a přeplněné hotely. Jsou to i nádherné horské národní parky s množstvím ohrožených živočichů, čajové plantáže a typické vesničky, které si vás získají svou upřímnou pohostinností. Přijměte naše pozvání a vydejte se po stopách slonů za úžasnými thajskými jídly, úsměvy a pohodou přímo na sever země.

 

Chiang Mai, město mezi horami

 

Chiang Mai je ideálním městem pro cestovatele, kteří milují přírodu a chtějí poznat „pravé“ Thajsko. Už po příjezdu do města vás překvapí fakt, že i přes svou rozlohu si zachovává útulný ráz a jeho obyvatelé jsou velmi družní a přátelští. A co návštěvníky na Chiang Mai nejvíce přitahuje? Určitě to jsou například ceny. Pokud máte štěstí, na místním sobotním či nedělním trhu seženete věci i desetkrát levněji, než se prodávají u nás. A přestože manžetovými knoflíčky s monogramem Thajska svého přítele asi nepotěšíte, seženete zde spoustu jiných úžasných suvenýrů – od obrazů a sošek, přes originální boty a oblečení, až po různé speciální koření a další dobroty místní kuchyně.

Překrásné národní parky

 

Vzhledem k tomu, že město je přímo obklopeno chráněnými přírodními oblastmi, byl by hřích toho nevyužít. Zapůjčete si auto, motorku, nebo využijte služeb místních taxikářů a nechte se vyvézt na nejvyšší horu Thajska Doi Inhaton, která je zároveň národním parkem a pokochejte se úžasnými zahradami a nádhernými výhledy. Místo je opravdu překrásné a jako stvořené pro předání zásnubního prstenu s bílého zlata, který pro svou drahou polovičku už možná dlouho schováváte.

Líbil se vám Doi Inhaton? Následující den si udělejte výlet na Doi Suthep, který vám poskytne dokonalý výhled na celé město Chiang Mai a překvapí vás svým honosným buddhistickým chrámem s dlouhými schody a trhy se speciálními náboženskými předměty. A jestliže vás už všechno to cestování zmohlo, navštivte místní meditační centrum a dopřejte si několik dní v naprostém tichu.

 

Výlety za slony

 

Nejznámější thajské zvíře? Bezesporu slon. Jestliže se s těmito úžasnými tvory chcete setkat osobně, vyberte si takový útulek, který neumožňuje na slonech jezdit, nepoutá je řetězy, ani je jinak netýrá. Jedním z nich je například Dumbo Elephant Spa či Elephant Rescue Park. V obou případech budete mít možnost slony krmit, půjdete s nimi na procházku, uděláte jim bahenní masáž a vykoupete je v řece. Také se dostanete do přímého kontaktu s místními obyvateli a dozvíte se mnoho zajímavých informací.