Pojeďte na čundr do Chorvatska!

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

 

Ještě nevíte, kam a jak byste se letos vypravili na dovolenou? V Chorvatsku jste sice už byli, ale stále vás lákají mnohdy liduprázdné pláže, blízká dojezdová vzdálenost i jistota stálého slunného počasí s minimem srážek? Pobyt u Jadranského moře je sázkou na jistotu. Můžete si zapíchnout prst do mapy a tam se v létě vydat, anebo si zahrát scrabble s písmenky a zkusit složit názvy jako Duga Uvala, Savudrija, Medveja, Omišalj, Pirovac. Drage, Drvenik či Cavtat. Že jste ještě o něčem takovém neslyšeli? Pak je nejvyšší čas prozkoumat nepoznané.

Opuštěná místa lze nalézt i u populárního Jadranu

V Istrii, Kvarnenru, severní, střední a jižní Dalmácii se nacházejí malé osady, přímořská městečka, historická města i turistické destinace, která zná každý. Ovšem co se jednou vypravit do neznáma. Na webu https://www.hrvaska.net/cz/robinzonada/ jsou k nalezení názvy zvučné i těžko vyslovitelné, legrační i téměř čarodějné. Nechte při výběru pracovat fantazii a zkuste si jednou vybrat pouze podle názvu. Pod každým jménem lokality se na webových stránkách nacházejí popisy konkrétní destinace i možnosti ubytování.

Ubytování v civilizaci i v opuštěných lokalitách

Lze bydlet v soukromí, hotelu i v apartmánu. Dá se pronajmout rovněž domek, který bude ležet úplně stranou civilizace. Takovému způsobu ubytování se říká Robinsonáda. Jak novodobý způsob turismu napovídá, jedná se o opuštěná místa se zjednodušenými podmínkami ubytování.

Zařízení Robinsonád odpovídá českým trempským osadám

Teplá voda bývá ohřívána solárními panely, leckdy je pouštěna z velkokapacitních zásobníků, neboť vzhledem ke vzdálenosti do Robinsonád není zaveden obecní vodovod. I elektřina bývá řešena solárním ohřevem či jiným alternativním způsobem. I v Chorvatsku se dá jet na čundr téměř „nadivoko“. Užijte si dovolenou trochu jinak – uvidíte, že na to nikdy nezapomenete!

Podobné články

Sdílej