Chřipka na dovolené? Cestovní pojištění řeší i tyto situace

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Také už vás ta věčná a pošmourná zima nebaví? Ke svému životu nutně potřebujete životodárné sluneční paprsky, na které je u nás současné zimní období velmi skoupé. Pokud vás doma nic nedrží a máte dostatek dní dovolené, pak vyrazte za sluncem do teplých krajů. Takový odpočinkový pobyt vás nabije potřebnou energií, se kterou pak budete lépe všechno zvládat.

Na Kanárské ostrovy za teplem a sluncem

Ostrovy věčného jara – to jsou Kanárské ostrovy, kde je teplo i v době, kdy v České republice mrzne, až praští. Právě tam se můžete vypravit za sluncem a pohodou, kde i v únoru na vás bude čekat teplota vzduchu okolo 25 stupňů Celsia. Moře bude o něco chladnější, ale to vám na vyhlášených plážích Playa Baca, Playa Blanca, Playa del Educto nebo Costa Calma určitě vadit nebude.

Zvláště pak, když si budete moci ochutnat tradiční místní jídlo, jakým je například puchero canario. Ve skutečnosti se jedná o pokrm velmi podobný českému guláši, ovšem uvařený v kombinaci vepřového a hovězího masa, dýně, zelí a sladkých brambor.

Bez pojištění na cesty nevyrážejte

Abyste svoji zahraniční dovolenou prožili v klidu a bez starostí, byste měli pamatovat na velmi důležité online cestovní pojistění. V pohodě domova si můžete nastudovat jeho obchodní podmínky i pojistné krytí a propočítat na kalkulačce cenu, kolik vás bude stát.

Rozhodně byste neměli spoléhat pouze na české zdravotní pojištění, které si běžně hradíte. Platí sice na území Evropské unie, ale každá země má svůj vlastní systém zdravotní péče a být na dovolené zaskočeni nebývalými okolnostmi, nebývá nikdy moc příjemné. Nakonec je přeci fajn vědět, že jste pojištěni i při provozování adrenalinového hloubkového potápění. Zaskočit vás ovšem může i běžná chřipka.  Pojištění do zahraničí je levné a tak nenechávejte nic náhodě a před odletem na dovolenou se pojistěte.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)