Levně za exotickými plážemi

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Země z letadla

Země z letadla, Autor obrázku: Robert Couse-Baker

Snem mnoha českých turistů je exotická cesta. Co to však ta exotika je? Každý si pod pojmy „Exotika“ či „Exotická dovolená“ představí něco jiného. Ovšem vždy to je něco, co se vymyká běžné dovolené. Tudíž to může být plavba na zaoceánských lodích, zájezdy za sportem nebo tzv. zážitkové cesty. Mezi zážitkové cesty lze považovat cesty za dobrodružstvím (často cesty na Safari do Afriky) nebo gastronomické cesty po stoupách restaurací s Michelinskou hvězdičkou. Nejčastěji si však pod exotickou dovolenou představujeme dovolenou ve vzdálených asijských zemích na pobřeží průzračného moře.

Levná exotická dovolená se cenou pohybuje kolem 20 tisíc korun, ale často je v této částce zahrnutá pouze doprava a ubytování. To však není úplně na škodu. Díky absenci stravování na hotelu, si budete muset jídlo obstarat sám v okolí. Tudíž budete moci poznat klasické recepty a nikoliv ty, které jsou upravené pro hotelové návštěvníky. Patříte-li mezi opravdové nadšence a toužíte ochutnat i domácí stravu, tak se zkuste inspirovat v pořadu „S kuchařem na cestách“ a poproste místní, aby vám dovolil s nimi poobědvat nebo povečeřet.

Nejoblíbenějšími destinacemi s nádhernými písečnými plážemi a průzračným mořem jsou Maledivy, Mauritius, Srí Lanka, Dominikánská republika, Spojené arabské emiráty a klasicky i Thajsko. Pokud se chystáte do Thajska, tak je levnější a ne moc náročnou variantou cesta na vlastní pěst. Pokud si správně zkombinujete lety, ušetříte výraznou částku. Často musíte nejprve letět na západ, abyste mohli levně letět na východ. Nesmysl? Podle selského rozumu ano, ale ne dle cen za letenky. Letenky z Anglie do exotických zemí jsou díky většímu zájmu turistů o dost levnější než lety z Prahy do exotických zemí. Proto si z Prahy rezervujte lowcost letenky do Londýna nebo nejlevnější letenky do Manchesteru za pár stovek a až z Anglie si kupte letenku do exotické destinace. Ušetřené peníze utraťte radši za suvenýry a poznáváním země.