3 místa, která určitě stojí za návštěvu

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Každý z nás má oblíbené místo, kam se rád vrací, nebo na něj alespoň nad fotografiemi vzpomíná. Každému se samozřejmě líbí něco jiného. Někdo má rád moře, jiný hory a další třeba jihočeské rybníky. Možností je nepřeberné množství, kam zavítat.

Foundry / Pixabay

Určitě se vyplatí navštívit na Slovensku Dunajskou Stredu, kde je termální koupaliště, které je otevřeno po celý rok. Je tam několik bazénů. Každý bazén má jinou teplotu termální vody. Je tady pamatováno na všechny věkové kategorie. Od úplně nejmenších dětí, až po seniory, ale i pro vozíčkáře. Je zejména pro ně vhodný bazén, který má výtah do bazénu. To je opravdu velká výhoda.

Termální koupaliště má i krásná místa na ležení. Je možnost si i zapůjčit lehátka. Pro odpočinek je to ideální. V zimních měsících se dají i mimo venkovních koupališť využít i kryté bazény. Ke koupališti patří i restaurace, sauna i masáže.

Samozřejmě je tady hlavně v létě možnost zakoupit si u stánků teplé jídlo, pití, ale i věci, které můžeme u bazénu potřebovat. Jsou to plavky ručníky, župany. Děti si mohou koupit hračky do bazénu. Je tady i půjčovna lodiček na přilehlém rybníčku s ostrůvkem. Je to prostě pěkné prožití volných chvil i dovolených.

Ubytování je i přímo na koupališti. Můžeme se ubytovat v hotelu, ale i pod stanem, nebo v přívěsu. To vše je možné přímo v autokempu, který je součástí koupaliště. Ten, kdo se na termální koupaliště vypraví, rád přijede i znovu.

Krásná dovolená v Turecku

Nejen kvůli moři, ale i památky jsou zde krásné. Do Turecka se dá dojet i autem. V tom případě ale musíme počítat s tím, že pojedeme něco kolem třiceti hodit. Nejede se stále jen po dálnicích a pěkných silnicích, ale jsou to i prašné cesty. Má to ale výhodu, že se podíváme do několika zemí a tak trochu poznáme, jak se kde žije, poznáme krajinu, města, a máme možnost porovnávat. Snadnější je samozřejmě cesta letadlem, která trvá asi dvě hodiny.

Turecko je to brána do Orientu. I z toho důvodu nemá o turisty nouzi. Turecko znamená skvělou dovolenou. Krásné a čisté moře, kterému nikdo neodolá. Ubytování v hotelu je pěkné. Lidé jsou tu příjemní. Turecko je plné památek. Istambul je bývalé hlavní město Turecka. Nenásilně zde se prolínají Evropa a Asie.

V Istambulu nezapomeňte navštívit hlavně Modrou mešitu. Také je hojně navštěvované Pamukalle. V každé ulici je restaurace s tureckými sladkostmi, které opravdu stojí za ochutnání. Můžeme si dát i pravou tureckou kávu, nebo vodní dýmku. I tyhle zážitky se nám uchovají v paměti.

Turci mají spoustu tržišť se vším možným. Hodně se tady prodávají čaje, vodní dýmky a oblečení. Nesmíme ale zapomenout na to, že Turci o cenách rádi smlouvají. Nákupy zde vyjdou určitě levně. Určitě nebude nikdo litovat, že Turecko navštívil.

Jihočeský kraj má spoustu rybníků

Rybníků, u některých z nich jsou autokempy. Kolem Českých Budějovic a Třeboně se rybníků nachází velké množství. Jihočeské vesničky mají také svoje kouzlo. Největší je rybník Rožumberk. Jihočeský kraj má i krásnou přírodu. Procházka tímto krajem je úchvatná. Užijí si své i cyklisté.

zdenet / Pixabay

Za zmínku stojí i rybník Velké Dvořistě. Okolo něj je rozsáhlá chatová oblast. Některé chaty jsou i k pronájmu. Vůbec o ubytování v Jihočeském kraji není nouze. Někdo dá přednost hotelu, jiný zase autokempu přímo u rybníka. Takové ubytování má v sobě určitou romantiku. Je zde krásné pozorovat východ a západ Slunce, šumění stromů i cákání ryb, kterých je velké množství v každém jihočeském rybníku.

Když už navštívíme Jihočeský kraj, neměli bychom zapomenout navštívit i hrady a zámky. Za zmínku určitě stojí zámek Hluboká. Ten se stále těší velké návštěvnosti. Je opravdu nádherný.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)