Navštivte Slovinsko a vyzkoušejte si, jaké to je být ve vězení

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Slovinsko je krásná země, kterou ročně navštěvuje mnoho turistů. Lidé zde jezdí za malebnou přírodou, zajímavými památky, ale i proto, aby si vyzkoušeli život ve vězení, neboť právě v hotelu, který vás ubytuje ve vězeňských celách, mnoho lidí rádo přespává.

odejacob / Pixabay

Opravdové vězení

Hotel, který nabízí vězeňské cely,  se nachází přímo v Lublani, a kdybyste do této budovy zamířili před deseti lety, tak jste opravdu ve vojenské věznici, takže má svou opodstatněnou historii. Na některé lidi to může působit nepříjemným dojmem, ale je spousta lidí, kteří se zde rádi ubytují. Je to spíše ze zajímavosti, než aby se chtěli sami pokárat za něco, co nebylo správné. Nemusíte se bát, protože dnes nabízí věznice poměrně pohodlné a ačkoliv je to téměř nemožné i pěkné ubytování.

V takové věznici by se nikdo nebál

Každopádně zde zůstaly prvky, které stále připomínají vězení, jako jsou například mříže na oknech či mříže místo dveří, ovšem nemusíte se bát, protože vy od své cely klíče dostanete. Můžete se projít i po dlouhých chodbách, které sice mohou působit trochu depresivně, ale jak se dostanete do své cely, všechno se hned změní, protože tohle vězení je celé prokládáno uměním. Na starosti si jej vzala skupinka studentů a umělců, kteří každou celu vyzdobili, tak že je každá originální. Ovšem vy si nebudete moci vybrat, v které cele se vyspíte, protože ani vězni si nemohli vybírat.

Zvědavost a nízká cena

Je mnoho aspektů, které táhne lidi podívat se do hotelu, kde jsou vězeňské cely. Rozhodně zde svou roli hraje zvědavost. Ovšem motivace mnohých lidí není pouze touha po poznání něčeho nového, ale také peníze, neboť tento originální hotel je nízko nákladový, a tak i zde strávená noc není příliš drahá. Mnoho turistů zde jde na noc, právě proto, že ušetří nějaké to euro.

Když už jsme u Lublaně …

Pokud se rozhodnete pro přenocování v tomto vězeňském hotelu, tak byste si rozhodně měli udělat čas i na procházku po Lublani, neboť je to velice krásné město. Mnoho lidí jí označuje i jako malou Prahu, protože zde působil stejný architekt. Ještě než se ubytujete, běžte si projít večerní Lublaň, neboť romantické procházky přes mosty a kolem řeky v nasvícené Lublani stojí za to. A hned ráno se vydejte po stopách nejkrásnějších památek.

V Lublani je spousta zajímavých muzeí a dokonce i velice originální univerzitní knihovna. Samozřejmě, že je to spousta historických budovat, ať už jde o radnici nebo kostelík. Ovšem, co je na tomto městě nejzajímavější je hrad, který je nahoře na kopci nad městem. Jednak navštívíte opravdu krásnou památku, ale zároveň se vám z věže nabídne pohled na celé Slovinsko. Po vyšlapání kopce si potom můžete zajít odpočinout do krásného městského parku anebo do jedné z mnoha kaváren. Lublaň je město, které vás jistě okouzlí.

 

Slovinsko je krásná země, která má pro vás přichystaných spoustu zajímavých míst. Rozhodně se zde nudit nebudete, neboť přespat ve věznici je opravdu adrenalin.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej