Město plné zážitků aneb Dovolená v Londýně

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Londýn je velmi oblíbené město pro mnoho turistů. Pravdou je, že toto město láká zejména studenty a lidi mladší generace, protože ti umí anglický jazyk a vidí v Londýně příležitost nejen pro vzdělání, ale zejména pro zábavu, avšak vhodnou destinací na dovolenou může být Londýn pro každého.

Proč do Londýna?

By: OliBac

Mladí lidé zde jezdí, aby si procvičili cizí jazyka, a zároveň si zde hledají práci, protože je známo, že v zahraničí si studenti vydělají více peněz než u nás. Avšak Londýn je město, kde naleznete mnoho krásných a zajímavých památek a míst. A to může být i váš důvod, proč se do Londýna vydat.

Jako dominantu město můžeme označit Big Ben, což není, jak si všichni myslí ta věz té zajímavé budovy, ale jde pouze o zvon, který se ve věži ukrývá. Každý, kdo navštíví Londýn, si projde i Downin Street, což je ulička, na které naleznete budovy veškerých důležitých představitelů vlády Velké Británie. Ani nejznámější je budova s popisným číslem 10, kde sídlí premiér. Pokud máte rádi historii a dějiny, tak v London Dungeon si můžete poslechnout ty dějiny, které se týkají právě Londýna. Je to uděláno tak, aby to bavilo i děti, a tak by se měli nenásilnou cestou dozvědět, co nejvíce.

V Londýně najdete také velké množství muzeí. Velmi krásné a velké je přírodní, kde dokážete strávit celý den. Avšak tím nejznámějším je muzeum voskových figurín Madame Tussaud. Zde se můžete vyfotit s významnými lidmi, jako je George Clooney, Georg W. Bush a dokonce i s Adolfem Hitlerem. Kromě těchto zde najdete velký počet i sportovců, herců a hudebníků, takže si zde svou oblíbenou osobnost najde úplně každý. A pokud si chcete užít Londýn v celé své kráse, tak byste měli nasednou do London Eye (Londýnské oko). Díky prosklené kabince budete mít Londýn jako na dlani.

Nechci jen památky

Samozřejmě, že v Londýně je daleko více zajímavých míst a památek, ale ne každý si v tomto libuje. A Londýn je město, které dokáže uspokojit každého turistu. Pokud si chcete dát odpočinek od památek, tak můžete navštívit obchody, protože mnoho lidí si z Londýna doveze mnoho oblečení, které je zde levnější než u nás. A za shlédnutí stojí také Čínská čtvrť v Soho, kde můžete i levně poobědvat, protože zde najdete velké množství restaurací a obchodů i s různými léčivými látkami.

Jak do Londýna

Na dovolené do Londýna je zajímavé už je to, jak se dostanete přes moře. Jsou dvě možnosti. Buďto zvolíte trajekt a při příjezdu do Londýna uvidíte bílé útesy, což mnozí označují za nejkrásnější zážitek z Londýna. Anebo můžete zvolit méně netradiční jízdu, které vede tunelem, což je také zážitek, protože mezi vaším autem či autobusem a tunelem sotva projdete. Anebo si to můžete zkombinovat tak, že si vyzkoušíte obě varianty.

Londýn je pěkné město, které není jen pro mladé studenty, ale své si zde najdou lidé každé generace.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)