I v zimě můžeme na koupaliště aneb Za termálním pramenem do Maďarska

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Maďarsko se pojí nejen s Drákulou, gulášem, ale hlavně s velkým počtem termálních lázní, což je rozhodně příjemný způsob odpočinku, zejména v zimě. Když je venku sníh a vy si můžete užívat a teplé a navíc zdravé vody.

Bükfürdö

Asi největším a zároveň nejoblíbenějším termálním koupalištěm v Maďarsku je Bükfürdö. Zde vám bude nabídnuto velké množství bazénů nejen pro relaxaci, ale také jako ozdravná kúra. Vzhledem k tomu, že tato voda má specifické složení, což znamená, že má větší obsah vápníku, hořčíku a jiných prvků, působí velice dobře na mnoho potíží, zejména na onemocnění kloubů, opotřebování chrupavky, což čeká každého z nás. Kromě toho jsou lázně Bükfürdö výborné na nemoci trávicího ústrojí a problémy se zažíváním, v takovém případě byste měli využít této vody, jako pitnou kúru.

Také může pomoci při gynekologických zánětech, takže voda je téměř zázračná. Avšak termální koupaliště Bükfürdö není jen pro důchodce a lidi s problémy, díky bohatému vybavení, jako jsou skluzavky či tobogány si zde své najdou i děti. Pokud se tam vydáte s dětmi do šesti let, tak za ně nic nezaplatíte. Pro dospělé osoby se cena liší, podle termínu.

Pokračování v Sárváru

Dalším velmi pěkným termálním koupalištěm je Sárvár. Zde najdete moderní komplex bazénů, protože je poměrně mladý. Kromě léčebných bazénů zde najdete i mnoho zajímavých atrakcí, jako je vlnobití, sauny a také mnoho možnost pro občerstvení. Kde můžete vyzkoušet nejen klasické speciality Maďarska, ale také různé sladkosti a podobně. Voda v termálním koupališti v Sárváru je také velmi vhodná pro léčbu kloubů a chrupavek a podobně, jako v Bükfürdö i zde je vhodná voda na gynekologické záněty. Odlišná je v tom, že může pomoci i s dýchacími cesty.

Když máme vody dost

Vhodné je navštívit oboje lázně, protože nejsou od sebe až tak daleko a můžete je mezi sebou srovnat. Avšak být v této teplé a léčivé vodě moc dlouho je unavující. Když už budete v Maďarsku, můžete navštívit krásné městečko Sopron. Jde o velmi krásné a zajímavé městečko, kde se projevila jeho historie. Můžete se kochat historickými budovami, ale také hradními stěnami, které jsou do tvaru půlkruhového oblouku.

Také zajímavým místem je Szombathely. Toto Maďarské městečko se nachází blízko hranic s Rakouskem a je známé díky trhům, které se zde konaly pravidelně každou sobotu. Zde se také můžete kochat mnoha historickými památkami, jako je katedrála či župní dům. Nedaleko jsou dvě jezera. U jednoho z nich se nachází skanzen, kde se můžete dozvědět více o tradicích maďarského života.

Maďarko je krásná země, která nám nabízí nejen odpočinek, léčbu, ale také zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Pojďte se i vy podívat do Maďarska.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Sdílej