Bulharsko – Kiten

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Že patří Bulharsko mezi jednu z nejzajímavějších oblastí pro dovolenou, o tom není pochyb. Hledáte-li spojení vysokého luxusu, kvality a opravdu nádherné dovolené, spolu s nízkou cenou, pak je Bulharsko tou nejlepší volbou pro vás.

Cena dovolené je podprůměrná a kvalita naopak nadprůměrná. Navíc je Bulharsko velmi levnou oblastí, kde si nakoupíte takřka cokoliv, za opravdu dobré ceny. Proto také můžete spojit dovolenou spolu s vybavením šatníku na další rok. Chcete-li šetřit a přitom si užívat jako byste si žili na vysoké noze, tak vyrazte do Bulharska. Budete velmi mile překvapeni, protože je tu skutečně krásně.

Kiten je městečko, které leží v těsné blízkosti Primorska. Je to zhruba 60 km od letiště v Burgasu. V Kitenu je mimořádně zdravé klima, je to tedy oblast vhodná především pro alergiky, ekzematiky a lidi, které trpí podobnými zdravotními obtížemi. Je zde krásná příroda a to především díky spojení lesů a moře. Dříve se jednalo o osadu pro rybáře, dnes je Kiten vyhledávané rekreační centrum pro turisty. Pláže jsou zde písčité. Koupat se budete v Černém moři. Vstupy do moře jsou pozvolné, ale střídají se se skalnatými útesy. Záliv v Kitenu je považován za jedno z nejkrásnějších míst jižního Černomoří.

Na pláži je spousta zábavy, najdete tu široké spektrum vodních atrakcí a také sportů. V jacht-clubu se pořádají kurzy potápění. Místo je vhodné jak pro rybáře, tak pro milovníky jachtingu. Rybáři si mohou užít svého koníčku v ústí řeky Karakarač. Řeka se zde vlévá do moře.

V městečku pak najdete spousty možností nákupů, posezení, jsou zde bary a diskotéky. Do sousedního Primorska to pak budete mít, co by kamenem dohodil a tam už si opravdu nakoupíte skutečně vše a to za neskutečně nízké ceny. Doporučujeme tedy jet na dovolenou do Bulharska s prázdným kufrem, protože byste pak mohli řešit to, že věci nemáte kam dát.

Zjistili jsme za Vás

  • Po mnoha porovnáních různých nabídek nám vycházejí letenky nejlevněji přes Pelikán.cz
  • Naopak celou dovolenou kompletně pořídíte nejlevněji díky Dovolená.cz, jak jinak. :-)

Podobné články

Štítky

Sdílej