Netradiční dovolená s obytným vozem

KamZaSluncem.cz - nejlepší dovolená pod sluncem

Pod pojmem „dovolená“ si většina z nás představí písčitou pláž brázděnou mořem, slunce, relaxování a žádné starosti. Každý rok si také mnozí takovou dovolenou dopřávají… Jiní zase naopak sedí doma, protože si ji při mnohých finančních výdajích jednoduše dovolit nemohou.

Zejména v Americe je velmi populárním cestování s obytným vozem, což skýtá nezměrné množství rozmanitých možností. Obytný vůz si samozřejmě nemusíte kupovat – zejména při pomyšlení, že jej využijete jednou za čas. Pro tyto případy je zde půjčovna obytných vozů, ve které najdete modely, jenž vás nadchnou a uspokojí všechny vaše potřeby a přání po celý čas cestování.

Častá záměna s karavanem

Mnozí lidé zaměňují obytné vozy s karavany, což je samozřejmě k přivádí k myšlenkám, že by byla dovolená více než komplikovaná. Při využití karavanu se musí rodina tísnit v automobilu, nemá pohodlí, nemůže se věnovat, čemu chce, zatímco při využití obytného vozu má každý člen rodiny pohodlí. Může si kdykoliv odskočit, prospat se, hrát hry, najíst se, uvařit si kávu…

Výhody oproti běžné dovolené

Jedeme-li na klasickou dovolenou, jsme výrazně omezeni – ať už dopravou, stravou, místem, kde se budeme muset zdržovat, termíny odjezdu a návratu apod. Využijeme-li však obytného vozu, můžeme si naplánovat dovolenou přesně podle sebe – sami si zvolíme termín začátku i konce dovolené… A ať už je či není rodina početná, náklady na „ubytování“ zůstávají stále stejné. Jedinou nevýhodou je absence služeb… Ta je však vykompenzována výhodami dovolené s obytným vozem.

Zatímco je výměna píchlého kola například při cestě do práce nepříjemností, které se snaží každý vyvarovat, při dovolené s obytným autem se může stát zábavou, a navíc Vás nějak výrazně neomezí. Také jídlo si chystáte vždy dle svého výběru a svých chutí …stejně tak si určujete, kdy a kde budete jíst. Nemusíte se bát, že Vám bude ubráno na luxusu, který nabízí hotely – i obytné vozy dokážou nabídnout vysoký luxus.

Vhodné pro každý typ dovolené

Obytný vůz je vhodný pro kterýkoliv typ dovolené. Ať už se rozhodnete pro rodinnou dovolenou u moře, či pro poznávací zájezd po památkách, obytné auto je správnou volbou. Díky luxusnímu vybavení není problém cestovat za kteréhokoliv počasí. Mimo dovolené je vhodným řešením i pro dlouhé cestování s přáteli či kolegy z práce.

Neplatíte nic navíc

Zakoupíte-li si vámi vybraný pobyt u cestovní kanceláře, zaplatíte vyjma samotné dovolené i tučnou provizi, která jde přímo do kapsy CK; zatímco při využití obytného vozu zaplatíte pouze jeho pronájem, a žádná provize za zprostředkování vás nečekají. Navíc máte přímou kontrolu nad veškerými výdaji během dovolené, a tak se nemusíte obávat, že by Vás někdo ošidil.

Nezbývá, než si prohlédnout nabídku, kterou můžete pro pronájem obytných aut využít a vybrat si vůz, jenž vám nejvíce vyhoví.